Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
Релігійну організацію УПЦ МП у Володимирі попросили звільнити приміщення собору

Договір оренди не продовжили.

Фото: zahid.espreso.tv.

Релігійну організацію УПЦ МП у Володимирі попросили звільнити приміщення собору

Волинська обласна військова адміністрація надіслала настоятелю релігійної громади Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ МП митрополиту Володимиру повідомлення про розірвання договору оренди про безоплатне користування святинею

Договір оренди закінчиться1 липня.

Про це повідомили на сторінці Володимир-Волинської єпархії УПЦ, передає «Еспресо.Захід».

В ОВА заявили, що розглянули заяву релігійної організації Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП щодо надання можливості користування пам’ятками архітектури національного значення – Свято-Успенським собором, будинком з дзвіницею та мурами з брамами, що розташовані у Володимирі на вулиці Соборній 25, 27. Однак там зазначили про неможливість продовження договору оренди про безоплатне користування даними спорудами, який закінчується 1-го липня 2024 року.

Відтак релігійну організацію Володимир-Волинської єпархії УПЦ московського патріархату просять звільнити й передати майно до липня цього року.

Натомість в УПЦ кажуть, що «влада хоче відібрати в них святиню».

«Ми втомилися доводити, що не маємо ніяких зв'язків з РПЦ, що не служили й не служимо ворогу. Багато парафіян нашої церкви нині на фронті, ми постійно допомагаємо воїнам і ось таке рішення ми отримали від влади, яка хоче просто знищити нашу віру», – йдеться у повідомленні єпархії.

Нагадаємо: Успенський собор у Володимирі на Волині є пам'яткою архітектури XII-XVII століть і входить до державного реєстру Національної культурної спадщини України. Церква була збудована у 1160 році князем Мстиславом Ізяславичем.

Раніше повідомлялося, що Волинська обласна рада скерує звернення до прем'єр-міністра України та міністра культури щодо недопустимості продовження договору про користування УПЦ МП комплексом Успенського собору XII-XVII ст. у Володимирі. Натомість в ОВА згодом наголосили, що не планують його продовжувати.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятить новий іконостас в Луцькій громаді.

Реклама Google

Telegram Channel