![Волинська письменниця Оксана Забужко біля вежі князів Чорторийських презентувала нову книгу](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/4/y4/spdqnt-2gdqqfdo6hk7gwququbv6v2tpzuh4y44.jpg)
Оксана Забужко – уродженка Луцька, тут пройшли перших сім років її життя.
Волинська письменниця Оксана Забужко біля вежі князів Чорторийських презентувала нову книгу
У музейному просторі «Окольний замок» відбулася презентація книги «Вежа через [О]», яка стала результатом проведення першої Луцької літературної резиденції «Місто натхнення»
Нове видання презентувала письменниця Оксана Забужко – одна з резиденток і авторок.
Про це повідомляють у Луцькій міській раді.
Літературна резиденція проходила в Луцьку у 2021 році упродовж 5 тижнів з ініціативи управління туризму та промоції міста спільно з творчою агенцією «Баляндраси» (м.Київ). Учасниками резиденції стали Оксана Забужко, Катерина Калитко, Мирослав Лаюк, Любко Дереш і Макс Кідрук.
Літературні твори, написані під час резиденції або під її впливом, увійшли до книги «Вежа через [О]». Це п’ять різних історій, які об’єднує спільний герой – місто Луцьк. Він фігурує у них як місто натхнення, місце подій або домівка персонажів.Упорядкуванням видання займалася літературна кураторка резиденції Ольга Ольхова. Книга побачила світ у видавництві «Комора» і вже з’явилася на полицях книгарень. Для лучан вона стала дійсно приємним відкриттям, тому презентація у дворику біля відреставрованої вежі Чорторийських пройшла з аншлагом/
Оксану Забужко привітала заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк. Вона відзначила особливу роль письменниці у створенні книги, та в її особі подякувала всім авторам, які вклали в свої тексти про Луцьк не просто частинку душі, а щось значно більше.
«Коли ви прочитаєте цю книгу, то зрозумієте мої емоції, які не можна вмістити у кількох словах. Вражає, настільки тонко автори передали свої відчуття, коли відвідували відомі місця та різні куточки нашого міста. І мені хочеться, щоб ви теж надихнулися цими емоціями», – наголосила Ірина Чебелюк.
Упорядниця видання Ольга Ольхова зауважила, що його унікальність не тільки в створенні топовими українськими авторами. А у тому, що в їхніх текстах Луцьк проступає у художній формі, і вони стають інструментом промоції міста, яке огортає теплом своїх персонажів та запрошує до себе читачів.
Оксана Забужко – уродженка Луцька, тут пройшли перших сім років її життя. «Вони дуже важливі, визначальні, формативні, – підкреслила письменниця. – І з роками дедалі більше цю формативність усвідомлюєш. Тобто, коли тобі 20 – ти його не згадуєш. Тобі здається, що це дитинство, воно не важливе. Але чим далі, тим більше ти розумієш, наскільки визначальними є ці сім років. Наскільки потужну закладку вони у тобі роблять».
Під час зустрічі письменниця окремо подякувала видавцям з Харкова, які, попри важку ситуацію в місті, зуміли видати книгу, та зачитала уривок тексту «Вартові руїни. З біографії одного двору», в якому описує свій будинок на вулиці Винниченка.
Інші «тексти луцького настрою» прозвучали у виконанні акторів театру «Гармидер». Присутні на презентації також скористалися можливістю взяти автограф в улюбленої письменниці та подякувати їй за творчість.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/v/gw/gkj4tw-0x0-799x533-bm6cmfgo2zjpogoc6fttyqsa2zmbtgwv.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/l/hl/3b3y5z-0x0-799x533-vttrqhhvr6idzcrnewjzdzeauzmdfhll.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/w/ot/sv3qc3-0x0-799x533-2zxmjwzz23p3ijfmsrghisklk7fvfotw.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/c/am/4f5rtr-0x0-799x533-d2zsfgmgvaqgkwiqf7bahywhedhy7amc.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/l/d3/3rg4lk-0x0-799x533-2pmtg6aol4dlv34l7izsijwsn54kkd3l.jpg)
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Лучани продемонстрували у вишиванках своє місце сили.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)