Курси НБУ $ 40.65 € 43.48
Проєкт луцьких студентів по відбудові зруйнованої Авдіївки переміг в міжнародному конкурсі

Так тримати!

Фото: facebook.com.

Проєкт луцьких студентів по відбудові зруйнованої Авдіївки переміг в міжнародному конкурсі

Студенти групи АМ-21 факультету архітектури, будівництва та дизайну стали переможцями Українсько-Канадського конкурсу по відбудові зруйнованих міст України «Planuyemo Razom»

«Візія відбудови Авдіївки» відбудови міста Авдіївка стала фаворитом серед 11 заявлених.

Про це йдеться на сайті ЛНТУ.

Презентація відбувалась в місті Торонто, Канада. Суддівську комісію склали архітектори України та Канади та представники організації SUSK (союз Українських студентів Канади). 27 квітня команда отримала омріяну звістку про перемогу. Відтак, в онлайн форматі на платформі Zoom відбулось нагородження учасників.

 Головне питання, що постало в ході розробки візії відбудови Авдіївки – як ефективно трансформувати місто, зробивши його стійким до викликів майбутнього, комфортним для життя та наповненим можливостями самореалізації.

Метою проєкту була не лише відбудова міста. Його головна ціль – глобальне переосмислення та розвиток Авдіївки як сучасного людоцентричного міста.

 Сьогодні ж здобувачі представили проєкт в стінах університету та отримали вітання та подяки від ректорки ЛНТУ Ірини Вахович. 

«Дякую колективу кафедри та факультету за підтримку наших студентів та проєкт такого рівня. Арітектура – це те, що завжди захоплюює, а коли вона ще й наділена такими глибокими сенсами - це пробирає до душі. Сподіваюсь: те, що ви зробили зараз - лише початок і майбутнє вдихне в цей проєкт життя. Творіть та надихайтесь так, як я надихаюсь вами!» – ділиться емоціями Ірина Михайлівна.

 Над проєктом команда працювала протягом 6 місяців під менторством Данила Яловенка - асистента кафедри архітектури та дизайну. Не обійшлось і без допомоги викладачів кафедри.

«Хочу подякувати команді за пророблену роботу. Щиро пишаюсь вами, адже моя місія в проєкті була направляюча, а отримана перемога - відверто заслуга студентів. Я хочу, щоб цей проєкт став натхненням для інших здобувачів і переконав їх, що, максимально задіявши свій потенціал, можна здобувати перемогу в таких потужних конкурсах.» – з усмішкою говорить Данило.

 Відтак, учасниця команди Христина Гарвилюк ділиться:

«Цей проєкт – водночас міря, план та бачення повоєнної відбудови міста. Це нагадування про історію людей, яких намагались залякати та розбити вщент. Про історію людей, які зустрінуться знову, але вже іншими, ніж були раніше.»

 Авдіївка – маленьке місто, що побудоване навколо коксохімічного заводу, що робить його мономістом (місто, в якому переважає лише одна галузь). Тому в основи візії повоєнної відбудови команда заклала принципи сучасного містобудування: мобільність, доступність, екологічність, автономність та безпечність, що дозолить зберегти довоєнний темп життя жителів Авдіївки - спокійний та виважений. Для планування обрали тип mixed-use, який найкраще пасує маленьким містечкам. 

Раніше в місті переважав садибний тип забудови, через що пересування було проблематичним, об'єкти щоденного використання важкодоступними, а транспортна мережа зазнавала надмірного навантаження. Команда пропонує зберегти межі Авдіївки, але оновити її зсередини, зробивши компактнішою за рахунок щільної забудови. На території, яку раніше займав коксохімічний завод, студенти пропонують створити рекреаційну зону FREEDOM PARK, на околицях – розмістити підприємства та садово-дачні забудови, рівномірно розподілити садочки та школи, які раніше були сконцентровані біля багатоквартирних будинків та об'єднати всі зелені зони, яких раніше бракувало місту.

 FREEDOM PARK (рекреаційна зона на території колишнього коксохімічного заводу) – «проєкт в проєкті», на якому команда зробила особливий акцент. Це – осередок культури, в якому переплітатиметься минуле та теперішнє: будівлі заводу, що збереглись, наповнять новими сенсами.  Фудкорт, тераса, велосипедні та бігові доріжки, штучна водойма, пішохідний міст, ботанічний сад, меморіал та інші місця символічного значення - саме те, що зацікавить не лише майбутніх жителів міста, а й гостей з-за кордону.

Увагою наділили і питання безпеки: в пішій доступності команда передбачила бомбосховища сучасного зразка. Окрім того, для запезпечення максимальної мобільності, команда виключила використання сходів усюди, де це було можливо. Де ні - передбачено пандуси, що відповідають нормам.

Команда студентів-архітекторів ЛНТУ не збирається зупинятись на досягнутом. Попереду ще багато проєктів, амбітні плани та великі перемоги!

 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Директору школи з Волині, який захищає країну на фронті, передали безпілотники.

Реклама Google

Telegram Channel