Курси НБУ $ 41.22 € 44.70
У Луцьку діє фотовиставка, присвячена білоруським добровольцям

Фотовиставка "З Україною в серці" у Луцьку триватиме два тижні, вхід вільний.

Фото: Фейсбук.

У Луцьку діє фотовиставка, присвячена білоруським добровольцям

«З Україною в серці» – таку назву має фотовиставка, присвячена білоруським добровольцям, які віддали життя за Україну під час російсько-української війни

У центральному корпусі Волинського національного університету імені Лесі Українки представлено 26 портретів білоруських добровольців. Раніше виставка експонувалася в інших містах України та за кордоном.

Про це розповів Суспільному керівник благодійного фонду «Вільна Білорусь» Олексій Францкевич.

Зі слів Олексія Францкевича, задля безпеки родин в експозиції є не всі загиблі білоруські добровольці.

Загалом під час російсько-української війни загинуло понад 60 бійців з Білорусі.

«Білоруси – це друга, за кількістю нація, після українців у світі, яка в лавах ЗСУ, тут в Україні бореться поруч з українцями проти російських окупантів. Ми зіткнулися з тим, що, на жаль, інформацію про всіх загиблих, ніхто не збирав і не знає. Я хотів би звернутися до всіх, хто володіє інформацією, надайте її нам. — зазначив Олексій Францкевич.

Один із тих, чиє зображення потрапило в експозицію — Павло Суслов. Як розповіла його дружина Ольга, він загинув 15 травня 2022 року на Миколаївщині від осколка російської міни.

«Як командир групи, він мав іти в ядрі, але пішов перший, — говорить дружина. — Коли Паша загинув, нашій донці було півтора року. Вона завжди питає, де тато, коли тато прийде? Ми їй пояснюємо, чого він загинув, що його вбила Росія».

Ольга також розповіла, що познайомилася із Павлом, коли служила за контактом у 14 механізованій бригаді, була кулеметницею: «Мій чоловік був справжній, сильний без перебільшення, сталевий легендарний воїн. Я обов’язково знову візьму кулемет, і буду продовжувати справу чоловіка, наразі його справу продовжує мама, яка приїхала з Білорусі на похорон сина і стала до лав Збройних Сил».

Виставка представляє більше 20 стендів, на кожному з яких розміщені фото та життєпис українською, білоруською та англійською мовами про білоруських героїв, які поклали своє життя в боротьбі за Україну з російськими окупантами. Біографія, історія подвиги, місце й дата загибелі, а також портрети та сімейні світлини, надані рідними полеглих. Серед тих, кому присвячена меморіальна експозиція - двоє посмертно отримали звання «Герой України», на честь ще трьох загиблих названі вулиці українських міст.

Один із плакатів з чорними постатями присвячений тим білорусам, імена яких не розголошуються через переслідування їхніх родичів режимом диктатора Лукашенка. 

Фотовиставка «З Україною в серці» у Луцьку триватиме два тижні. Побачити експозицію можна безплатно, вхід — вільний.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Волинському краєзнавчому музеї презентували фотовиставку, присвячену війні.

Реклама Google

Telegram Channel