Курси НБУ $ 41.23 € 44.77
Пашинян послав Лукашенка

Пашинян та Лукашенко.

Фото 24 канал.

Пашинян послав Лукашенка

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, який раніше висловився про вихід Вірменії з ОДКБ, заявив, що більше ніколи не відвідає Білорусь

 За його словами, ні він, ні жоден інший офіційний представник Вірменії не поїде до Білорусі, поки її очолює Олександр Лукашенко. Про це він сказав під час виступу в парламенті, повідомляє Обоз. Обговорюючи складні відносини між Вірменією та ОДКБ, Пашинян нагадав про заяву лідера Білорусі. «Один із керівників країн ОДКБ заявляє, що брав участь у підготовці війни, заохочував, вірив і бажав перемоги Азербайджану. І після цього я поїду з главою Білорусі у форматі ОДКБ щось обговорювати?», – заявив Пашинян.

Водночас він зазначив, що в межах СНД і ЄАЕС він певною мірою буде змушений співпрацювати з лідером Білорусі. «Але я заявляю, що відтепер я не буду їздити до Білорусі. Поки президент Олександр Лукашенко перебуває при владі в Білорусі. І взагалі я заявляю, що відтепер жоден офіційний представник Вірменії не поїде до Білорусі», – пообіцяв Пашинян.

Щодо подальшого членства Вірменії в ОДКБ, Пашинян заявив, що не відкидає такої можливості, якщо Білорусь сама вийде з ОДКБ або президент Білорусі знайде для народу Вірменії слова вибачень і пояснень, які будуть для них прийнятними.

На заяву прем'єр-міністра Вірменії щодо Мінська незабаром відреагували в Білорусі. Зокрема, МЗС Білорусі викликало представника посольства Вірменії для роз'яснень, про що повідомив речник білоруського дипломатичного відомства Анатолій Глаз. «Представника посольства Вірменії сьогодні викликано в МЗС, щоб спробувати роз'яснити нам це питання. З огляду на розвиток ситуації наш посол з Єревана найближчим часом також прибуде до Мінська», – сказав Глаз.

Він також заявив, нібито зіпсувати дружні відносини з Білоруссю вірменське керівництво підштовхують зовнішні гравці. «Важливо розуміти, що з Вірменією нас пов'язують давні близькі, дружні стосунки та спільна історія, а сьогодні ще й взаємовигідна торгівля, а також тісні ділові контакти. Ми не збираємося ці стосунки погіршувати, скільки б вірменське керівництво до цього не підштовхували зовнішні гравці. Ми ніколи не робили нічого на шкоду нашим друзям, не втручаємося у внутрішні справи, поважаємо вірменський народ і щиро бажаємо йому керівників, які справді думатимуть про майбутнє країни та добробут людей», – додав Глаз.

Зазначимо, що правитель Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що він розмовляв із лідером Азербайджану Ільхамом Алієвим перед початком збройного конфлікту. Політики за підсумками переговорів дійшли висновку, що Баку може перемогти.

Реклама Google

Telegram Channel