Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Класична гітара – основні характеристики та поради для вибору

Реклама.

Фото: secunda.com.ua.

Класична гітара – основні характеристики та поради для вибору

Сучасні виробники пропонують велику кількість гітар у різному виконанні та різних розмірів. Популярністю користується акустика та електрогітари, але не втрачає актуальності класика. Більшість музикантів до сих пір віддають перевагу оригінальному музичному інструменту, за допомогою якого створюються приємні, м’які та унікальні звуки.

Класика ідеально підходить для виконання пісень у жанрі фолк, фламенко, кантрі та інших стилів. Коли вибирається класична гітара, то критеріїв не так багато, але їх слід детально оцінити та проаналізувати. Найзручніше це зробити на сайті secunda.com.ua, де є достатньо пропозицій щодо класики та інших варіантів виконання гітари.

Основні характеристики

Класичні гітари також матимуть 6 струн та кілька ладів, але є й інші особливості:

  1. Струни із нейлону. Це переважний варіант, адже з їхньою допомогою створюється приємний і рясний звук. Некласичні види гітар матимуть сталеві струни;
  2. Широкий гриф. Додатково він трохи закороткий, що створює зручність під час гри;
  3. Наявність «розетки». Вона знаходиться навколо резонаторного отвору, це декоративний малюнок, створений виключно для естетики та ніякої функціональності не додає.

Іноді потрібно перепробувати кілька варіантів гітар, щоб у результаті знайти свій ідеальний варіант. У таких спосіб вдасться знайти гітару, яка ідеально підходить під стиль гри.

Правила вибору гітари

Потрібно правильно визначитися з розміром, бо маленькій дитині складно гратиме на класичній за габаритами гітарі. Іноді навіть дорослі можуть вибрати укорочені варіанти, адже так може бути зручніше.

На звук, але меншою мірою, впливає і вид дерева, що використовується при виготовленні гітари. Деки найчастіше виготовляються з цільного дерева порід ялинки або кедра. Якщо потрібна помірна ціна, то кедр. Задні та бічні панелі робляться з цілісного палісандра, але це виключно дорогі моделі.

Як доглядати гітару?

Класична гітара виготовляється з натуральної деревини, тому в місці зберігання має бути вологість на рівні 40-60%. Якщо показники нижче чи вище, необхідно придбати осушувачі чи зволожувачі. Для зберігання потрібно використовувати футляр, як і транспортування.

Струни і гриф після гри потрібно ретельно протирати, видаляючи зайві забруднення, піт і жир, що скупчився. Іноді потрібно консультуватися у майстрів і оцінювати у них стан гітари. Можливо буде потрібно додаткове налаштування або якийсь мінімальний ремонт, що й гарантує відновлення потрібного функціоналу.

Реклама Google

Telegram Channel