Курси НБУ $ 41.23 € 44.77
У селі на Волині оголосили карантин через спалах африканської чуми

Волинь-нова

У селі на Волині оголосили карантин через спалах африканської чуми

11 червня 2024 року на території Володимирського району виявили спалах африканської чуми свиней в приватному господарстві

У зв’язку з чим 13 червня 2024 року у залі засідань райдержадміністрації відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації.

Про це інформують у Володимирській райдержадміністрації.

До Володимирської районної державної лікарні ветеринарної медицини звернулася жителька району у зв’язку з тим, що в її господарстві загинула свиня.

Після прибуття спеціалістів Володимирської районної державної лікарні було виявлено труп свині з клінічними ознаками характерними для африканської чуми свиней.

Спеціалісти Володимирської районної державної лікарні ветеринарної медицини відібрали патологічний матеріал від даної тварини та направили у Волинську регіональну державну лабораторію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, де під час дослідження виявили вірус африканської чуми свиней.

За результатами засідання комісія вирішила:

Встановити неблагополучний пункт (епізоотичне вогнище) щодо африканської чуми свиней в с. Володимирівка, Володимирського району терміном на 40 діб.

Встановити зону захисту – територію, в радіусі 3 кілометри навколо епізоотичного вогнища – с. Володимирівка, Володимирського району.

Встановити зону нагляду – територію в радіусі до 10 км від зовнішніх меж зони захисту до якої входять населені пункти: с. Фалемичі , с. Хобултова, с. Заріччя, с. Шистів, с. Поничів, с. Когильне, с. Острівок, с. Льотниче, с.Людмильпіль, с. Бегета, с. Підгайці, с. Хмелівка, с. Селець, с. Зимне, м. Володимир.

Затвердити План заходів по локалізації та ліквідації спалаху африканської чуми свиней.

Володимирському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області та Володимирському районному управлінню поліції ГУНП у Волинській області:

- забезпечити дієвий контроль за переміщенням живих свиней та продукції з них на ринках що знаходяться на території району;

- не допускати переміщення живих свиней без супровідних ветеринарних документів.

Користувачам мисливських угідь всіх форм власності:

- подати чисельність диких кабанів на підконтрольних територіях;

- провести обстеження території всіх мисливських угідь з метою виявлення трупів диких свиней та підозрілих у захворюванні;

Володимирському районному управлінню поліції ГУНП у Волинській області, Володимирському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області, головам ОТГ вжити невідкладних заходів щодо припинення діяльності стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі живими тваринами та продукцією тваринного походження, а також заборонити реалізацію продукції тваринного походження без наявності супровідних ветеринарних документів.

Головам Володимирської, Оваднівської та Зимнівської ТГ провести роз’яснювальну роботу із власниками домашніх тварин (собак та котів) щодо обов’язкового їх утримування у вольєрах або на прив’язі.

Керівникам свиногосподарств посилити контроль за роботою господарства в режимі закритого типу.

Карантин з неблагополучного пункту зняти через 40 діб після виконання всього комплексу ветеринарно-санітарних заходів за рішенням ДНПК при Володимирській райдержадміністрації.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У громаді на Волині виявили сказ у домашнього кота.

Реклама Google

Telegram Channel