
Мета саміту – обговорення енергетичної безпеки, судноплавства та обміну полоненими, з участю країн та організацій, але без росії та Китаю.
Скільки країн приїхало на Саміт миру у Швейцарію?
У суботу, 15 червня, офіційно стартує перший Саміт миру за участі 100 делегацій – 92 країн і 8 міжнародних організацій.
Про це повідомила «Європейська правда».
Глобальний саміт миру триватиме 15−16 червня на курорті Бюргеншток у центральній Швейцарії. Як заявляють у швейцарському уряді, мета саміту – «ініціювати мирний процес, створити атмосферу довіри та окреслити ідеї для наступних кроків на шляху до такого процесу».
У мирній конференції візьмуть участь 100 делегацій, зокрема 57 глав держав та урядів з усього світу. росію на саміт не запрошували, вона сама неодноразово його відкидала. Усім присутнім нададуть можливість висловити своє бачення справедливого і сталого миру в Україні.
Програма Саміту миру передбачає пленарні засідання та дискусії за трьома пунктами «формули миру» – «ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір».
Програма саміту:
Конференція стартує у другій половині дня 15 червня.
Делегації учасників прибуватимуть до Бюргенштоку до 17:30 (за київським часом).
О 14:30 із заявою для преси виступлять президент України Володимир Зеленський та лідерка Швейцарії Віола Амхерд.
17:30−18:30 – Церемонія відкриття.
18:30 – Вступні промови.
16 червня в рамках Глобального саміту заплановані три робочі сесії з питань продовольчої, ядерної та гуманітарної безпеки.
О 15:30 розпочнеться підсумкова пресконференція Володимира Зеленського та Віоли Амхерд.
До речі, як інформує «Економічна правда», віцепрезидентка США Камала Гарріс під час зустрічі із Володимиром Зеленським у рамках Саміту миру у Швейцарії оголосила про виділення понад 1,5 мільярдів доларів для енергетичного сектору та гуманітарних потреб. Про це повідомляє пресслужба Білого дому.
Гроші будуть виділені через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Державний департамент на підтримку народу України.
Як повідомляють, з боку USAID це включає 500 млн дол нового фінансування на енергетичну допомогу та перенаправлення 324 млн дол раніше оголошених коштів на надзвичайні енергетичні потреби в Україні. Ці кошти підуть на ремонт енергетичної інфраструктури, пошкодженої під час війни, розширення виробництва електроенергії, заохочення інвестицій приватного сектору та захист енергетичної інфраструктури.
Читайте також: У селі на Волині оголосили карантин через спалах африканської чуми.
