Курси НБУ $ 41.82 € 48.79

У СТАРОВИНУ ТАКОЖ УХИЛЯЛИСЯ ВІД ПОДАТКІВ

Після приєднання Волині до Російської імперії розпочався новий період в історії органів місцевого самоврядування – магістратів.

Після приєднання Волині до Російської імперії розпочався новий період в історії органів місцевого самоврядування – магістратів.
До основних завдань членів магістрату належав контроль за сплатою державних податків і зборів, за ліквідацією або зменшенням заборгованості. У магістраті кожного року купці (а також підприємці та багаті міщани) оголошували про обсяг наявного у них капіталу, чим підтверджували свій статус купця тієї чи іншої гільдії. При цьому вони сплачували відсотковий збір від суми капіталу, який був важливою статтею доходів міста. Коли купець не робив такого оголошення, це значить, що він переходив до стану міщан і втрачав право на комерційну і підприємницьку діяльність. За дотриманням цієї вимоги мали наглядати члени магістрату не тільки в самому Ковелі, а й у містечках повіту.
Наприклад, за дорученням магістрату у серпні 1835 року ратман (представник міської влади - ред.) Василь Луцкевич мав перевірити виконання правил торгівлі у Камені-Каширському. Оскільки до містечка він прибув під вечір, то змушений був заночувати, а вранці оглянув торгові ряди і не знайшов нічого забороненого. Припустивши, що торговці могли дізнатися про його прибуття і сховати товар, ратман почав розпитувати місцевих євреїв, хто чим торгує. Ті йому сказали, що сукно і “нанкін” (тобто китайку, бавовняну тканину) продає Лейба Верба. Торгівля таким товаром була дозволена лише купцям щонайменше 3-ої гільдії. Позаяк зазначений торговець не належав до гільдійського купецтва, то ратман доповів магістрату про це порушення. Сам торговець мав сплатити відповідний штраф.
Оксана КАРЛІНА,
«Функціонування магістрату Ковеля у першій половині ХІХ століття»
(із книги “Минуле і сучасне Волині і Полісся:
Ковель і ковельчани в історії України та Волині”)

Telegram Channel