Курси НБУ $ 41.66 € 43.70
ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ НА СІЛЬСЬКОМУ СТАДІОНІ

Волинь-нова

ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ НА СІЛЬСЬКОМУ СТАДІОНІ

ХХІІІ фестиваль з фізичної культури і спорту, присвячений 70-ій річниці утворення Волинської області і 810-ій річниці Галицько-Волинського князівства, вперше відбувся на сільському стадіоні — в Боратині Луцького району


ХХІІІ фестиваль з фізичної культури і спорту, присвячений 70-ій річниці утворення Волинської області і 810-ій річниці Галицько-Волинського князівства, вперше відбувся на сільському стадіоні — в Боратині Луцького району

Роман ФЛІШАРОВСЬКИЙ


Як і в усі попередні роки, святково проходило відкриття фестивалю. Урочистим маршем пройшли делегації спортсменів, які очолювали заслужений майстер спорту України Володимир Рудюк, учасник ХХVІ літніх Олімпійських ігор в Атланті Андрій Булковський і тренер-викладач з важкої атлетики Микола Миронюк, повз трибуни нового стадіону, заповненого глядачами. До речі, таке спортивне свято вперше проводилось не в обласному чи районному центрі, а в селі, яке розташоване неподалік Луцька на березі Стиру, і має багату і цікаву історію. Новозбудований спорткомплекс має футбольне поле, бігові доріжки, два майданчики для пляжного волейболу, тенісні корти, міні-футбольні поля з трав’яним і штучним покриттям, сектори для легкоатлетичних метань, душові, роздягальні, тренажерний зал, центральну трибуну на 300 місць з пластиковими сидіннями. Де ще в Україні є такий сільський стадіон?!
Учасників спортивного свята тепло привітали голова облдержадміністрації Микола Романюк, голова обласної ради Анатолій Грицюк, господарі фестивалю — голови Луцької райдержадміністрації —Володимир Демчук, районної ради — Богдан Прус, Боратинської сільської ради — Сергій Яручик, відповідальний секретар експертної ради з підготовки спортсменів України до Олімпійських ігор Міністерства України у справах сім’ї, молоді і спорту Валерій Дорофєєв. Вони вручили нагороди тим, хто доклав найбільших зусиль у будівництві сільської спортивної споруди, зокрема, приватним підприємцям Володимиру Марчуку, Леоніду Момоту, Євгену Чмілю, боратинському сільському голові Сергію Яручику, голові сільськогосподарського підприємства “Боратин” Степану Москвичу.
Представники команд-призерів минулорічного фестивалю у Любешові під звуки Державного гімну України підняли прапор змагань. А перед початком перших стартів гостей і фізкультурників порадували своїми показовими виступами юні акробати обласної дитячо-юнацької спортивної школи, вихованці Боратинської ЗОШ, місцевий гурт “Перепілочка”, ансамбль спортивного танцю “Троянда” з Луцька, лауреат обласних і всеукраїнських конкурсів співак Юрій Литвинюк. Справжнім сюрпризом для присутніх стали стрибки з боратинського літака-“кукурузника” парашутистів, які приземлялись у центрі футбольного поля.
Великий інтерес у глядачів викликали спортивні змагання з різних видів спорту, які входили до програми фестивалю. Так, найвищі оцінки членів журі з ритмічної гімнастики отримали колективи з Луцького району, обласного центру і міста Ковеля. Поєдинки з метання 30-кілограмової колоди виграв Роман Рижий з Луцького району, який випередив своїх суперників Олександра Світлицького з Локач і Віктора Кушніра з Маневич. Естафету в конкурсі “Тато, мама і я — спортивна сім’я” виграла родина Миронюків з Ківерцівського району. А ось в силовій естафеті не було рівних команді з Камінь-Каширського району, до якої входили Сергій Ворошик, Ігор Чубара і Володимир Кузьмич. Найуспішніше впорались з двома 24-кілограмовими гирями Валентин Захаров з Нововолинська, Андрій Книш з Турійського і Василь Гнатюк з Горохівського районів.
У командних видах спорту боротьба точилась з особливою напругою і гостротою. Так, у перетягуванні каната перемогу здобули силачі з Луцького району, які у фіналі подолали колектив з Іванич — 2:1. “Бронза” тут дісталась маневичанам, які з таким же рахунком виграли у команди з Локач. У турнірі з пляжного волейболу сильнішими виявились представники з Ковельського району Микола Левчук і Валентин Андріюк, які взяли верх над суперниками з Любешова — 2:0. У поєдинку за третє місце волейболісти зі Старої Вижівки виграли у лучан — 2:0.
Підвищений інтерес викликав і турнір з міні-футболу серед тих, кому за тридцять п’ять. Фінальна зустріч між збірними Ківерцівського району і міста Ковеля закінчилась внічию — 0:0. Післяматчеві пенальті влучніше пробили ківерчани — 3:2.
У загальнокомандному заліку головний приз управління у справах сім’ї, молоді і спорту облдержадміністрації, як і передбачалось, здобули представники Луцького району. Друге і третє місця завоювали відповідно збірні команди Ковельського району і міста Нововолинська. Найслабше на фестивалі виступили команди Локачинського, Шацького районів і міста Володимира-Волинського. Збірна обласного центру фінішувала лише... восьмою. Після урочистого закриття змагань у Боратині представники господарів передали прапор як естафету локачинцям. Саме у цьому районі відбудеться обласний фестиваль фізичної культури і спорту в 2010 році.
Telegram Channel