Курси НБУ $ 41.71 € 47.31
Крилате нашестя: Луцька громада запроваджує карантинні заходи

Небезпечний карантинний шкідник.

Фото ілюстративне / facebook.com.

Крилате нашестя: Луцька громада запроваджує карантинні заходи

На території Луцької громади оголошено карантинний режим через поширення американського білого метелика

Розпорядженнями Волинської обласної державної адміністрації від 15.09.2-21 № 563 та Луцької районної державної адміністрації Волинської області від 16.09.2021 року № 187 запроваджено карантинний режим на території м. Луцька та населених пунктів Луцького району по регульованому шкідливому організму американський білий метелик (Hyphantria cunea Drury) та затверджено заходи з його локалізації та ліквідації.

Про це інформує Луцька міська рада.

З метою запобігання розповсюдження, своєчасній локалізації та ліквідації шкідливого організму Hyphantria cunea Drury інформуємо всіх землевласників, землекористувачів, суб’єктів господарювання про заходи проведення карантинних заходів з його ліквідації.

Американський білий метелик (АБМ) – надзвичайно шкідливий карантинний організм.

Гусениці шкідника повністю об’їдають листя на деревах, утворюють гнізда, обплітаючи гілки павутиною (характерна ознака). Таке пошкодження насаджень призводить до порушення процесів обміну у рослинах та їхнього ослаблення. Окремі рослини ослаблюються та гинуть, особливо при багаторазовому пошкодженні.

При запровадженні карантинного режиму в кожному районі розроблені заходи по локалізації та ліквідації АБМ.

  • Батьківщиною американського білого метелика є Північна Америка. В Європу, а саме в Угорщину АБМ був завезений з Північної Америки у 1940 році. В Україні шкідник вперше виявлений у 1952 році у Закарпатській області.
  • Пошкоджує понад 250 видів плодових, декоративних, лісових та інших культур. Особливо сильно ушкоджує шовковицю, клен, горіх, яблуню, грушу, сливу, вишню, черешню, тополю та ін.
  • Метелик розвивається у двох генераціях. Літ першого покоління, що перезимувало, відбувається у травні, а другого — у липні-серпні.
  • Через кілька годин після спарювання самки відкладають яйця групами на нижню частину листків, укриваючи їх прозорим пушком.
  • В середньому плодючість самки - 400-800 яєць. Яйця розміром 0,6-0,7 мм, кулясті, гладенькі, блакитнуваті, іноді жовтуваті. На тривалість розвитку яєць та кількість гусениць, які з них відродились, значно впливає температура і вологість повітря. Найбільш сприятливими умовами є температура 20-25°С і відносна вологість повітря 70-80%.
  • Масова поява гусениці, зазвичай, спостерігається вкінці травня (І покоління) та всередині серпня (II покоління).
  • Личинки що відродились, вже протягом перших годин починають пошкоджувати листя і будувати гніздо.
  • Дорослі гусениці спускаються по стовбуру дерева на землю і розповзаються в пошуку місця для залялькування. Вони можуть розповзатись на 20-25 м і далі від кормового дерева.

Відповідальність за дотриманням вимог законодавства у сфері карантину рослин щодо знищення карантинних організмів покладається на землевласників та землекористувачів, на території яких виявили карантинного шкідника.

 Рекомендовані заходи боротьби

  • 1-ша декада травня - 1-ша декада червня виліт метелика першого покоління — використання світлових та феромонних пасток («самцевий вакуум», «дезорієнтація»).
  • 2-га -3-тя декади травня яйцекладка шкідника — застосування комах-ентомофагів.
  • 1-ша декада червня – 2-га декада липня відродження та линька гусені — збір та знищення гусениць, обрізка гілок з гніздами гусені (спалювання чи заливання окропом), обробка інсектицидами та біопрепаратами в період відродження гусениць згідно Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні.
  • 1-ша декада липня – 3-тя декада липня заляльковування шкідника першого покоління — масовий вилов за допомогою ловчих поясів очищення дерев від нашарування кори, знищення рослинних решток.
  • 2- га декада липня - 2-га декада серпня літ другого покоління шкідника —використання світлових та феромонних пасток («самцевий вакуум», «дезорієнтація»).
  • 3-тя декади липня – 3-тя декада серпня яйцекладка шкідника — застосування комах-ентомофагів.
  • 3-тя декади липня – 3-тя декада вересня відродження гусені другого покоління — збір та знищення гусениць, шляхом обрізки гілок з гніздами (спалювання чи заливання окропом), обробка інсектицидами та біопрепаратами в період відродження гусениць згідно Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні.
  • 1-ша - 2-га декада вересня заляльковування шкідника другого покоління — масовий вилов за допомогою ловчих поясів, очищення дерев від нашарування кори, знищення рослинних решток, обкопування пристовбурових кіл.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Покращення екологічної ситуації: у туристичній громаді Волині прокладають каналізацію.

Реклама Google

Telegram Channel