
Луцький ЦНАП перевіряють на безбар'єрність.
Луцький ЦНАП під пильним оком експерта: чи відповідає він стандартам безбар'єрності (Фото)
Перевірка відбувається в рамках проєкту «Аудит безбар’єрності», який реалізовує швейцарсько-українська програма EGAP в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України
Обстежувати Луцький та ще 13 ЦНАПів в Україні буде експерт з доступності та безбар'єрності середовищ Полад Халілов.
Про це повідомляє Луцька міська рада.
«Луцька міська рада звернулась до нас з клопотанням щодо покращення доступу до отримання адміністративних послуг різних категорій осіб, в тому числі людей з інвалідністю, - каже регіональний координатор Програми EGAP у Волинській області Оксана Киричук. - Проєкт передбачає аудит приміщення та можливостей ЦНАПу із залученням експертів, щоб визначити, на скільки доступ до послуг є безбар’єрним та інклюзивним. Ми старались, аби ці експерти були досвідченими сертифікованими архітекторами, які добре розуміються на державних будівельних нормах».
Архітектор Полад Халілов розповів, що це лише перша частина роботи. Він визначає бар’єри, з якими стикаються люди при отримуванні послуг чи просто при потраплянні до ЦНАПів, щоб в подальшому розробити заходи з їх усунення та створення інклюзивного безбар’єрного простору для усіх користувачів.
«ЦНАПи на сьогодні - візитівка нашої держави, а інклюзивний простір демонструє повагу до всіх громадян України. На жаль, більша частина ЦНАПів використовують приміщення, які були побудовані ще до часів запровадження норм безбар’єрності. Це наша архітектурна спадщина, з якою ми маємо працювати.
Великим плюсом у Луцькому ЦНАПі Полад Халілов відзначає персонал. Тут люди чітко проінформовані та вміють правильно комунікувати з категоріями людей з інвалідністю.
«Великих недоліків я тут не бачу, але деякі нюанси треба буде прибрати. В першу чергу, це вхідна група, адже ми акцентуємо увагу на тому, що людина з інвалідністю має сама потрапити всередину, сама скористатись будь-якими послугами та вільно пересуватись простором ЦНАПу. Ось такі умови ми маємо забезпечити та створити. І якраз результатом нашої роботи буде реалізація заходів з підвищення безбар’єрності, щоб забезпечити ці комфортні умови, - каже архітектор. - Усунення недоліків - це довгий процес, який залежить від ЦНАПу та об’ємів робіт. До кінця цього року ми плануємо опрацювати усі ЦНАПи. Далі будемо їх консультувати та перевіряти, на скільки було виконано ті чи інші вимоги».
Директор департаменту ЦНАП Луцької міської ради Лариса Карп’як задоволена тим, як працює експерт. Каже, він чітко вказує на усі недоліки, тож усунути їх буде нескладно.
«Ми виходили з тих можливостей, які можна реалізувати в даному приміщенні. Зі всіх сторін нашого приміщення є кнопки виклику консультанта. Якщо людина приїздить на кріслі колісному, ми використовуємо ліфт або службовий вхід, де є пандус. Також користуємось планшетом для надання консультацій для людей з вадами слуху та зору. Є пониження рецепції, щоб людина при зверненні себе комфортно почувала, а адміністратори вміють користуватись жестовою мовою. Також ми підписали угоду з громадською організацією, яка надає нам допомогу в спілкуванні з такими людьми. Облаштовано санвузли для людей з інвалідністю. Ми вже багато чого зробили, тож готові й в подальшому працювати та створювати чудові умови для людей різних категорій», - зазначила вона.





Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: У селі на Волині відкрили сучасний освітній центр для майбутніх фермерів.
