
Канадські фахівці допомагають пацієнтам на Волині.
Канадські хірурги на Волині повертають обличчя та надію українцям (Відео)
Упродовж третьої тижневої місії до Волинської обласної клінічної лікарні прибула команда висококваліфікованих канадських хірургів, які спільно з українськими колегами провели низку складних операцій
За цей час лікарі відновили нерви кистей, здійснили пластику дефектів рук та черепа, а також допомогли кільком пацієнтам відновити обличчя, провівши часткову їх реконструкцію та навіть змоделювали новий ніс.
Про це йдеться у відеосюжеті Волинська обласна клінічна лікарня.
Серед іноземних фахівців були пластичні хірурги Керолін Левіс та Лейф Сігуртеон, а також всесвітньо відомий кистевий хірург Стівен МакКейб, який першим у світі здійснив пересадку кисті. Обидві сторони підкреслюють цінність цього обміну досвідом, адже кожна команда мала змогу ознайомитися з новими хірургічними методиками.
Одним із складних випадків стала реконструкція нижньої щелепи пацієнта, для якої використали фрагмент його власної клубової кістки. Щелепно-лицьовий хірург Владислав Малімон пояснив: «Його фіксуватимуть до нижньої щелепи за допомогою індивідуально виготовленої пластини. Максимальний розмір такого трансплантата становить до 6 см. Якщо дефект більший і кістку взяти без судин, існує високий ризик, що вона не приживеться».
Клубову кістку та нижню щелепу пацієнта фіксуватиме спеціальна реконструктивна пластина. Її канадські колеги виготовили на основі обстежень, які надійшли від волинських лікарів, і підлаштували спеціально під хворого.
Як зауважила його колега, щелепно-лицьовий хірург Лілія Струк, впровадження таких високоточних методик в українських умовах є надзвичайно важливим. І це потребує як кваліфікованих спеціалістів, так і відповідного технічного забезпечення. Тому залучення досвідчених фахівців для навчання молодих спеціалістів цій методиці є дуже цінним.
Особливу увагу канадські хірурги приділили пацієнтам, які потребували поетапних операцій, обіцяючи довести лікування до кінця. Двом пацієнтам було проведено складні операції з моделювання носа, що не лише відновило їхні анатомічні риси, але й значно покращило якість життя.
Роману Іллічову було відновлено зламану кістку носа з використанням кісткового трансплантата з клубової кістки. Пацієнт поділився своїми враженнями: «Після операції мені набагато краще, почуваюся дуже добре. Вигляд тепер значно приємніший, тож і до людей виходити легше».
Інший пацієнт, Валентин Ковальов, також відчув значні покращення після реконструкції носа: «У мене зовсім не було носа. А зараз погляньте – набагато краще. Я знову можу вільно дихати та відчувати запахи. Раніше я змушений був ходити в масці, і це привертало зайву увагу. Тепер, коли ніс є, я виглядаю краще і почуваюся значно впевненіше».
Наступні етапи операції для Валентина будуть спрямовані на покращення естетичного вигляду носа.
Анестезіолог канадської місії Павло Славченко, для якого це вже 15-й візит в Україну з 2014 року, зазначив, що кожен приїзд є цінним досвідом для канадських хірургів, особливо у випадках, пов’язаних з травмами обличчя. Підготовка до операцій починається ще в Канаді, де лікарі вивчають історії хвороби та рентгенівські знімки пацієнтів. До кожного пацієнта застосовується індивідуальний підхід.
Загалом канадські хірурги привезли для волинських пацієнтів дев’ять індивідуально виготовлених імплантів, які пожиттєво замінять втрачені анатомічні фрагменти. Всі вони надані коштом іноземних меценатів.
Керівник канадської хірургічної місії в Україні Олег Антонишин наголосив на важливості обміну досвідом між українськими та канадськими лікарями: «Ця співпраця є взаємовигідною, оскільки ми також отримуємо цінний професійний досвід. Наше завдання не обмежується лише виконанням хірургічних втручань. Для нас надзвичайно важливим є обмін підходами, техніками та знаннями. У перспективі ми розглядаємо можливість стажування молодих українських лікарів у Канаді для спільної роботи».
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: 66-річний майстер із Волині зберігає столітні традиції та гончарує на крузі свого діда.
