
З 1 вересня малокомплектні школи – без фінансування.
Закриття шкіл на Волині: скільки закладів під загрозою з 1 вересня (Відео)
З 1 вересня заклади середньої освіти, де навчається менш ніж 45 учнів закриватимуть
Однієї з таких шкіл може стати навчальний заклад у селі Майдан-Липненський Луцького району.
Гімназія у селі Майдан-Липненський Колківської громади залишиться без фінансування з держбюджету, розповів Суспільному директор школи Анатолій Шевчук.
З його слів, наступного навчального року їхня гімназія ще працюватиме, що буде далі — не знає.
Заклад відкрили 14 років тому, у ньому є укриття, їдальня, спортивний майданчик, комп'ютерний клас. Функціонує 7 класів, навчається 44 учні, працює 16 педагогів та 3 технічних працівники. Частина учнів до гімназії доїздить з сусіднього села Осова, що в Рівненській області.
«В третьому класі вже перед самим початком також виїхали діти та учень, який мав ходити в мій клас. Вчителів ніхто нікуди не бере, нам можуть запропонувати роботу в іншому краю району», — каже вчителька початкових класів Ірина Корнійчук.

Місцева жителька Тетяна Боярчук говорить, що найближча школа від села за 7 кілометрів.

«У мене ходять двоє діток у старші класи, а один буде першачок. Йому треба буде встати в 6 годин чи в 7, добратися до школи, тоді треба буде чекати, щоб в старших закінчились уроки і тоді додому, то буде цілий день», —
говорить мама Тетяна Боярчук.
Як ситуацію прояснюють в обласному управлінні освіти й науки
Згідно Постанови Кабінету Міністрів — із 1-го вересня 2025 року з державного бюджету не фінансуватимуться заклади середньої освіти із малою кількістю учнів, таких закладів на Волині — 25 говорить начальниця обласного управління освіти й науки Наталія Матвіюк.
«З 1 вересня 2025 року не будуть фінансуватися за кошти держбюджету заклади, в яких буде налічуватися менш як 45 учнів. А з 2026 року — школи, у яких буде менше 65 учнів. Це стосується не лише того, що була економія коштів, а й того, щоби спонукати громади якнайкраще створювати мережу закладів і піклуватися про якість освітніх послуг», — каже Наталія Матвіюк.
Остаточне рішення чи понижувати ступінь закладу, чи реорганізовувати або ж ліквідовувати його прийматиме територіальна громада, додає начальниця обласного управління освіти й науки Наталія Матвіюк.
Яке рішення прийматимуть у територіальній громаді
Загалом у Колківській громаді є 20 закладів загальної середньої освіти, серед них – 4 малокомплектних школи, говорить начальник відділу освіти Колківської селищної ради Леонід Новак.
«Для дітей, які навчаються у цій школі й в тих закладах, які можливо будуть реорганізовані в цьому і в наступному році, буде організовано підвіз дітей до найближчих закладів освіти, відповідно, які оберуть батьки за своїми заявами», — каже посадовець.
З його слів, у громаді є 5 шкільних автобусів, які забезпечують доїзд учнів у школи, у новому навчальному році планують придбати ще два автобуси.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: «Вона наче знала...»: у Луцьку експонують пророчі твори загиблої мисткині.
