Курси НБУ $ 41.51 € 46.99
Про що говорили на «Пікніку безбар’єрності» (Фото)

Разом продовжуємо працювати над тим, аби безбар’єрність стала не винятком, а нормою.

Фото – Луцька міська рада.

Про що говорили на «Пікніку безбар’єрності» (Фото)

Зустріч засвідчила: зміни можливі, коли є відкритість до діалогу, взаємоповага та спільна мета

У межах Національного тижня безбар’єрності, який триває в Україні, департамент молоді та спорту міської ради долучився до важливої ініціативи, організувавши неформальну зустріч під символічною назвою «Пікнік безбар’єрності».

Про це повідомляє Луцька міська рада.

Захід відбувся на відкритому просторі літньої резиденції КЗ «Луцький міський молодіжний центр». У дружній атмосфері зібралися люди, чиї щоденні зусилля формують безбар’єрне середовище нашої громади — представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, освітяни, активісти, волонтери та небайдужі жителі міста.

Основна мета зустрічі — створити простір для вільного обміну думками щодо бар’єрів, з якими щоденно стикаються люди з інвалідністю, та пошук реальних рішень.

На заході лунали різні суб'єктивні думки стосовно прийнятності чи неприйнятності різних термінів, хоч і всі зійшлися на тому, що важливо навчати дітей (і самим дорослим теж вчитися) послуговуватись коректною термінологією. Підкреслювали досягнення у сфері безбар'єрності в громаді, паралельно окреслюючи ті виклики, які поки що подолати не вдалося. Дискутували навколо важливості батьківського виховання, впливу школи та педагогів на цінності дитини, її відношення до людей з інвалідністю та загалом про важливість виховання толерантності та виховання на «власному прикладі». Занурювалися у тонкощі психологічних аспектів вдячності та її екологічного висловлювання. У цьому контексті також обговорювали питання, як коректно запропонувати свою допомогу, наприклад, людині з інвалідністю.

На заході лунали різні суб'єктивні думки стосовно прийнятності чи неприйнятності різних термінів, хоч і всі зійшлися на тому, що важливо навчати дітей (і самим дорослим теж вчитися) послуговуватись коректною термінологією.

Окрему увагу приділили питанню трансформації КЗ «Луцький міський молодіжний центр» у повноцінно інклюзивний простір. Присутні висловлювали свої пропозиції щодо облаштування, ремонту, наповнення локацій і створення умов, де кожна людина почувалася бажаною і важливою.

 
 
 
 
 

Щиро вдячні всім учасникам за активну позицію, теплі розмови та бажання змінювати громаду на краще.

Разом продовжуємо працювати над тим, аби безбар’єрність стала не винятком, а нормою у кожному аспекті нашого життя.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: «Рука, що лупила палицею, дає їсти»: як українські воїни повертаються з російського полону.

Реклама Google

Telegram Channel