
Щонеділі у нижньому храмі Свято-Троїцького собору лунають дитячі молитви.
Головна недільна школа Волинської єпархії ПЦУ святкує 35-річчя
Центр християнського виховання дітей і молоді в Луцьку – джерело світла, молитви і любові. За роки свого існування він об’єднав викладачів, священників, дітей та батьків
Як недільна школа він почав працювати ще до незалежності України. Рідні приводили сюди дітей, аби ті вивчали тут Cлово Боже, відкривали свої серця до Господа й молитви.
Про це повідомляє сайт Волинської єпархії ПЦУ.
За 35 років у центрі виховали сотні дітей. Багато з них продовжили духовний шлях як священники чи хористи. Перші учні навчалися у Хрестовоздвиженській церкві. Змінилося за цей час і чимало директорів. Серед перших керівників – Серафима Симонович, Тамара Мацкевич. Далі були священники Іван Цап, Юрій Близнюк, Богдан Возняк, Андрій Ротченков, Сергій Медвєдєв, Євген Маласпіна, Петро Лисенко. Разом із викладачами вони навчали біблійної історії, як правильно поводитися у храмі, шанувати святині, а найголовніше – розуміти, як бути справжнім християнином.
Щонеділі у нижньому храмі Свято-Троїцького собору лунають дитячі молитви: тут священнослужителі правлять Божественну Літургію для дітей, із проповідями у простій формі, з поясненнями.
Останніх кілька місяців центр очолює протоієрей Ігор-Андрес Веретка-Казмірчук. Його попередник о. Петро був змушений покинути роботу з дітьми, аби допомагати воїнам як військовий капелан.
Заняття проходять у приміщенні Волинської православної богословської академії. Тепер є близько двадцяти вихованців різного віку – від шести до п’ятнадцяти років. Діти вивчають Слово Боже, вправляються у хоровому співі. Важливо, розповідає очільник центру, що вихованці не просто вчаться тут співати, а взаємодіяти один з одним, відчувати ритм і гармонію.
Усі заняття розпочинаються молитвою. «Дитяча молитва має велику силу. Бо вона щира та глибока. А це дуже важливо, надто тепер, у роки війни», – запевняє священнослужитель.
Крім того, в центрі проводять різноманітні майстеркласи та інші активності. Часто, розповідає протоієрей Ігор-Андрес, до занять доєднуються і рідні учнів. «Нещодавно з нагоди дня жінок-мироносиць ми з вихованцями влаштували святковий концерт, аби подякувати матерям і бабусям за їхні добрі серця. Такі спільні заходи дуже здружують і об’єднують», – ділиться священник.
Отець Ігор, який сам є батьком дванадцятирічного сина, розуміє, наскільки нині для дітей, особливо підлітків, важливе живе спілкування, без гаджетів та соцмереж. «У центрі вже склалася добра традиція, коли ми гуртом чаюємо, щось обговорюємо, ділимося думками. Завжди треба бути готовим до дитячих запитань, а їх зазвичай багатенько – і вони щоразу різні та цікаві», – розповідає очільник центру. За його словами, на заняттях вчать дітей не просто Божих істин, а як жити та послуговуватися ними щодня.
Душпастир має багато планів та ідей. Аби дітям не було нудно, розповідає, треба щоразу вигадувати щось нове. Планують організовувати з вихованцями різні майстерки, а ще – мандрувати та пізнавати свій край. Важливо, ділиться священник, бути відкритим, щирим і турботливим, бо діти цього дуже потребують.
Записатися до Центру християнського виховання дітей і молоді можна за номером моб. (099) 600-88-61 або звернувшись на сторінці facebook.com/tsentrvykhovannia.

Читайте також: «Лучани отримали потрібний дарунок від німецьких партнерів».
