
Золото з діжки.
Як народжується справжнє волинське масло, яке ви не знайдете в магазині (Відео)
У той час, як більшість споживачів купує масло в магазинах, мешканці Волинського краю пам'ятають і передають з покоління в покоління секрети виготовлення цього цінного продукту власноруч
Однією з таких господинь є Ольга Оліферчук з села Пнівне Камінь-Каширського, яка змалку перейняла цей досвід від своїх батьків, що були трудівниками-колгоспниками і тримали чимале господарство.
Про це йдеться у відеосюжеті Суспільного.
«Ми звикли до праці, звикли працювати на землі. І батьки, і дід з бабою тримали по три корови. Це було нелегко, адже потрібно було заготовляти багато корму», — розповідає волинянка.
Саме від бабусі вона навчилася збивати масло у традиційних дерев'яних діжках-маслобійках. На відміну від загальноприйнятої думки про використання теплої сметани, господиня ділиться своїм секретом: «Кажуть, треба лити теплу сметану, але тоді масло виходить трохи біле. Я ж стараюся, щоб масло було жовте, тому вливаю холодну, густу сметану. Так довше збивається, але масло має гарніший вигляд».
Зазвичай, для виготовлення одного кілограма якісного жовтого масла, жінка використовує 3-4 літри сметани, а сам процес займає близько півгодини.
«Треба, щоб ті крихти збивалися у великі «грудочки», як вершки. Тоді вже рукою легше сформувати «котинок»», — пояснює вона.
Після збивання, масло проходить кілька етапів очищення: його промивають у чистій воді доти, доки вода не стане абсолютно прозорою. Лише після цього додають трохи солі.

«Наше масло вже готове! Зараз я його трошки підсолю і покладу в холодильник, щоб воно затверділо», — ділиться господиня, підкреслюючи, що більшу частину виготовленого масла вони споживають у власній родині.

Ось так давні традиції продовжують жити та передаватися, збагачуючи сучасне життя автентичністю та натуральністю.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Дівчата з Волині перетворили звичайну зупинку на витвір мистецтва.
