
Бронзове вістря стріли розкриває таємниці давніх цивілізацій.
На Волині знайшли давній артефакт – свідок тисячолітніх воїнів
Ковельський історичний музей повідомив про надзвичайно цінну знахідку, яка проливає світло на військову справу та технології давніх мешканців Волинського Полісся
Непримітний на перший погляд уламок, знайдений у селі Дольськ на Волині, виявився бронзовим вістрям стріли або дротика. Артефакт до музею передала мешканка Ковеля Людмила Вовк.
Про це пише Ковельський історичний музей.
За попередніми оцінками, знахідка датується орієнтовно XIII–VIII століттями до нашої ери, що відповідає добі пізньої бронзи — раннього заліза. Це бронзове вістря має тригранну форму з центральним поздовжнім ребром. Фахівці встановили, що його виготовили методом лиття у восковій моделі, а потім загострили кінчик та бокові ребра. Хоча хвостова частина втрачена, на поверхні артефакту чітко видно зеленувату патину, що свідчить про його тривале перебування в ґрунті.
Подібна форма вістря була широко поширена серед давніх культур, які населяли Волинське Полісся. Це могло бути як мисливське знаряддя, так і військова зброя. Знахідки такого типу характерні для Волині в межах поширення культур доби бронзи, зокрема білогрудівської, сабатинівської та лужицької культурно-історичної спільноти.
Кожен артефакт такого типу є надзвичайно важливим для розуміння минулого. Подібні знахідки дозволяють зазирнути в історію, відчути дух воєнної справи та технологій, якими володіли наші предки тисячі років тому. Це справжній голос із глибини століть, що промовляє крізь землю й час.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Блискавка, полум'я та трагедії на дорогах – неспокійна доба волинських рятувальників.
