Курси НБУ $ 41.82 € 48.80
За два роки «Окольний замок» у Луцьку прийняв понад 37 тисяч відвідувачів

 Музейний простір “Окольний замок” є сучасним та безпечним місцем для проведення заходів, зустрічей, семінарів.

Фото: Луцька міська рада.

За два роки «Окольний замок» у Луцьку прийняв понад 37 тисяч відвідувачів

У Луцьку відзначили другу річницю відкриття музейного простору «Окольний замок»

Подія об’єднала музейників, науковців, істориків, культурних діячів та партнерів простору. 

Про це інформують у Луцькій  міській раді. 

Як повідомив директор комунального підприємства «Центр розвитку туризму» Дмитро Зінько, з моменту створення цієї туристичної локації, її відвідали понад 37 тисяч людей, проведено 2064 екскурсії українською, польською та англійською мовами.

За перше півріччя 2025 року у знаменитих луцьких підземеллях побувало 9835 відвідувачів з різних куточків України, а також іноземні туристи зі США, країн ЄС, Китаю, Південної Кореї, Індії, Колумбії. 

Створення музейного простору «Окольний замок» стало можливим завдяки співпраці Європейського Союзу та Луцької міської ради в реалізації проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна і Луцька». Донором проєкту стала Програма транскордонного співробітництва – 2014-2020 Європейського інструменту сусідств. В межах цього проєкту фахівці провели ремонтно-реставраційні роботи у Вежі князів Чарторийських з оборонним муром та монастирі єзуїтів, провели їх археологічне дослідження та розчищення, розкопали і відреставрували засипаний ґрунтом і будівельним сміттям 18-метровий коридор, що сполучає відомі та новознайдені підвали. Загальна площа нововідкритих підземних галерей складає 700 кв. м.

«Ця територія була десятиліттями занедбаною й недоступною для відвідування. Десятки годин перемовин, тисячі сторінок документів, сотні годин розкопок і реставрацій – все заради того, щоб сьогодні сюди могли зайти люди. Зараз Музейний простір «Окольний замок» – потужна туристична принада на мапі Луцька, Волині й України. Територія давніх підземель налічує 18 кімнат, 4 коридори, вежу ХVI ‒ ХVII століть, атмосферні внутрішній та зовнішній дворики», - розповіла начальник відділу з науково-експозиційної роботи Оксана Штанько.

На базі простору втілено програму Луцької міської ради по діджиталізації музейного сектора – розроблено та запроваджено сайт простору з функцією замовлення гіда на зручний час. Працівники музейного простору також оновили експозицію, доповнивши її доступною функцією аудіогіда українською та англійською мовами. 

У рамках підготовки до відзначення 600-ліття З’їзду європейських монархів у Луцьку у 2029 році працівниками простору на сайті музею та в кімнаті віртуальної реальності запроваджено опцію – прогулянку Верхнім замком часів Великого князя Вітовта. На смарттабло розроблено додатковий тематичний блок, присвячений 600-річчю З’їзду монархів.

Із нагоди другої річниці функціонування музейного простору гостям показали експонати, якими «Окольний замок» збагатився за останній рік. Насамперед, це колекція артефактів ХVІІ століття – посуд, кахлі, оздоблення каміна, що були знайдені під час розкопок підземель отців-єзуїтів.

Присутні також оглянули розроблені та відшиті репліки європейських костюмів першої третини ХV сторіччя – часу З’їзду європейських монархів. Побачили надрукований та розміщений в експозицію ряд портретів волинської шляхти цього періоду та репродукцію картини «Битва під Оршею».

 Музейний простір «Окольний замок» є сучасним та безпечним місцем для проведення заходів, зустрічей, семінарів. Одним із них, зокрема, стала міжнародна конференція «Міжконфесійні відносини в Україні: історія та сучасність». За перше півріччя 2025 року тут відбулося 26 публічних заходів – презентації книг, лекції, майстер-класи.

 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: В обласному центрі Волині розшукують спадкоємців.

Реклама Google

Telegram Channel