Курси НБУ $ 41.66 € 43.70
ОБЛАСНА РАДА ЗАСУДИЛА ХАРКІВСЬКІ УГОДИ

Волинь-нова

ОБЛАСНА РАДА ЗАСУДИЛА ХАРКІВСЬКІ УГОДИ

Ще зовсім недавно «Волинь» у бліц-опитуванні до «Суботньої розмови» запитала: «Чи згідні Ви бути меншим братом-сестрою росіян, якщо це принесе Україні економічну вигоду?» ...


Ще зовсім недавно «Волинь» у бліц-опитуванні до «Суботньої розмови» запитала: «Чи згідні Ви бути меншим братом-сестрою росіян, якщо це принесе Україні економічну вигоду?» Традиційно відповіді різнилися, а заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман навіть повважала таке запитання «глупим» та повчила журналіста, мовляв, не варто взагалі про це говорити. Та ми як у воду дивилися: вже маємо підписані та ратифіковані угоди щодо базування Чорноморського флоту в обмін на економічні «переваги». Це питання у всіх на устах, тому й чергова сорокова сесія обласної ради не могла обійти його

Сергій НАУМУК


Одразу після відкриття сесії Ігор Гузь запропонував ввести до порядку денного звернення депутатів облради щодо недопущення ратифікації угоди про базування Чорноморського флоту на території України. Проте рішення не набрало потрібної кількості голосів. Волинські обранці вже навіть почали розглядати якісь господарські питання, та знову повернулися до харківських угод. Оголосили перерву, щоб три фракції, тобто БЮТ, «Наша Україна» та УНП, могли порадитися, як діяти.
Після перерви стало відомо, що Верховна Рада вже ратифікувала договір про продовження базування Чорноморського флоту на території України, і тому звернення про недопущення ратифікації втратило актуальність. Одразу було запропоновано нове звернення волинських депутатів від фракцій БЮТ, «Наша Україна» та УНП, яке ввели до порядку денного.
Ігор Гузь заявив, що напередодні сесії хтось тиснув на депутатів обласної ради, аби сесія не відбулася. І справді, на сесії було тільки 47 депутатів, тому кожне питання ледве набирало необхідну кількість голосів. Найбільше не прийшло нашоукраїнців - 11 депутатів. Не прибули на сесію також семеро бютівців, троє регіоналів, двоє депутатів з УНП. Відпочивала й уся фракція СПУ (три депутати), а також Блок Литвина (четверо). Блок Бориса Климчука «Рідна Волинь» недорахувався трьох обранців.
- Коли ми в заяві кажемо «від імені Волинського краю», то, очевидно, лукавимо. Бо не такі одностайні волиняни у цих питаннях, і це теж прояв демократії. Відбулася ратифікація. Це доконаний факт. Чи наша заява буде плюсом для стабілізації політичної, соціально-економічної та економічної ситуації в країні? Для мене однозначної відповіді немає. Геополітичні процеси ідуть в іншому руслі, ніж півроку, тим більше - рік тому. Прошу врахувати це під час голосування, - голова облдержадміністрації Борис Климчук спробував обережно поагітувати проти звернення.
Проте йому одразу заперечили. Мовляв, депутати можуть виступати від імені всіх волинян, тим паче, що результати останніх президентських виборів добре ілюструють, який вектор обирали наші краяни.
- Те, що сьогодні порушують Конституцію, те, що рішення про флот ухвалювали без обговорення, - неправильно, - сказав голова обласної ради Анатолій Грицюк. - Що ж до звернення, то вважаю, що депутати Ігор Гузь, Олександр Свирида, Микола Пасаман консультувалися, радилися з людьми в районах, перш ніж висловити цю думку. І тому вона на часі.
Зрештою, питання поставили на голосування. Сорок два волинських депутати підтримали звернення. Найбільше голосів «за» дав БЮТ - 33. Від «Нашої України» його підтримали шестеро (ще один не голосував). Ще три голоси дала фракція УНП (ще один не голосував). Два присутні на сесії депутати від Блоку Бориса Климчука, зокрема й сам голова адміністрації, не голосували. Гадаю, кожен визначився з оцінкою харківських угод про продовження базування Чорноморського флоту в Україні. А тому небайдужі читачі мають нагоду запитати у представників тієї чи іншої політичної сили, що її свого часу підтримали на виборах, чому саме так, а не інакше голосували їхні обранці, або чому не голосували. Справді, чому кілька депутатів не голосувало взагалі? Невже побоялися висловити свою думку й у такий спосіб хотіли заховатися за спини колег? А втім, є кнопка «утримався». І це також позиція, хоч і невиразна. Та, очевидно, навіть вона недосяжна для декого.
Опісля депутати розглянули інші питання порядку денного. Зокрема, затвердили звіт про виконання обласного бюджету за минулий рік, продовжили дію цільової програми «Житло для молоді», внесли доповнення до переліку господарств, які мають пільги по сплаті фіксованого сільськогосподарського податку, надали кілька дозволів на користування надрами з метою видобутку води, погодили гірничий відвід для експлуатації родовища суглинків і глини ВАТ «Дубечненський керамічний завод» тощо. З розгляду зняли питання про обласний бюджет на 2010 рік та про актуальні проблеми охорони археологічної спадщини.
На фото Богдана ГОНЧАРУКА: Ігор Гузь був одним з ініціаторів звернення депутатів обласної ради.
Telegram Channel