«Коли душа співає й плаче»: вийшла в світ нова книга волинянина Миколи Курилюка
У бібліотеці с. Дубечневідбулася презентація нової книги місцевого поета, гумориста Миколи Курилюка «Коли душа співає й плаче».
Захід розпочався з хвилини мовчання в знак вшанування всіх загиблих, замучених, але нескорених, тих хто віддав своє життя не за славу, а за народ та Батьківщину.
Про це повідомляють на сторінці громади в Facebook.
Нова книга поезій, яка як і попередні здобутки, пішла в люди, щоб вражати глибиною думки, тішити палітрою життєвих картин, дивувати блаженною простотою людських образів. Ця збірка – реакція небайдужого серця її автора на події в нашій Україні останніх років. Кожен рядок – це особисто пережите, відчуте душею і серцем, це правда сьогодення.
З вуст автора звучала поезія присвячена нашим Героям, воїнам ЗСУ, їх мужності і незламності.
На зустріч з Миколою Пимоновичем зібралось чимало місцевих жителів та гостей. Дві години зі сцени та в залі звучали поезія, музика. Щиро вітали автора з виходом нової книги рідні та друзі поета. Від імені жителів громади, депутатського корпусу, колективу сільської ради вітала автора секретар Дубечненської сільської ради Алла Лавренюк.
![]()
Мелодійність віршів Миколи Пимоновича спонукала місцевих композиторів покласти їх на музику. Декотрі із них звучали на вечорі у виконані авторів. Володимир Козачук, автор та виконавець співаної поезії зі Смідина дарував ще й персональну присвяту Миколі Пимоновичу, а пісню «З тобою і без тебе» , на музику Ігоря Шабата виконав представник від Центру культури і дозвілля Старовижівської територіальної громади Сергій Кабарчук. Прибули також на свято соратники по перу – члени літературно-мистецького товариства «Творчий світ», що об’єднує поетів Ковельського району Волині. Вони щиро раділи його успіху, зичили Миколі тільки найкращого в подальшому життєвому та творчому шляху. Під час свята щиро вітала телефоном пана Миколу з входом нової збірки українська поетеса, письменниця, член Національної спілки журналістів Галина Рибачук-Прач.
Сердечні слова вдячності від автора - Ориславі Гетюк за гарне, оригінальне оформлення книжки «Коли душа сміється й плаче». Її змістовні ілюстрації доповнили суть та посилили значення кожного розділу видання.
Презентація відбулася у особливий день, 28 липня 2026 року Миколі Пимоновичу виповнилося 65 років. Присутні щиро зичили Ювіляру невичерпного джерела натхнення, втілення найсміливіших творчих задумів та щоб наступною була книга з віршами про Перемогу.
Читайте також: «Гадання на ромашці: «Любить – не любить – любить…». Історія на вечір».