Курси НБУ $ 41.68 € 47.31

ПАМ’ЯТЬ: Кость Шишко — грані особистості й творчості

Кость Шишко належить до таких постатей в українській літературі, які поза всяким сумнівом можна назвати легендарними. І не лише в літературі: представник покоління шістдесятників, він був винятково талановитим і як поет, і як перекладач (зокрема, з іспанської, польської, російської мов), і як художник...

Кость Шишко належить до таких постатей в українській літературі, які поза всяким сумнівом можна назвати легендарними. І не лише в літературі: представник покоління шістдесятників, він був винятково талановитим і як поет, і як перекладач (зокрема, з іспанської, польської, російської мов), і як художник.

Склалося так, що цю світлу людину ще в молодому віці було силоміць вилучено з літературно-мистецького процесу. Але тяжкі обставини життя не загасили Божої іскри — Кость Тимофійович продовжував творити, дивуючи всіх, хто його знав, розмаїттям образів, унікальною пам’яттю, глибиною ерудиції.
Про Костя Шишка (до речі, випускника Лесиного вишу) щедро й щиро мовилося нещодавно в Інституті філології та журналістики Волинського національного університету на презентації його книжки «Писанки», що побачила світ у Волинській обласній друкарні. Після виступів четвертокурсниць Тетяни Гаврилюк, Юлії Марчишак, Валентини Присяжнюк, Ірини Матвійчук ведуча дійства — кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови ВНУ, поетеса Галина Яструбецька надала слово художникам Володимирові Жежеруну та Сергієві Корсаю, котрим (вкупі з письменником Сергієм Цюрицем) судилося стати упорядниками збірки. Розповідь волинських митців відкрила присутнім нові грані особистості й доробку поета й була вдало доповнена виступом кандидата філологічних наук, доцента кафедри української літератури Майї Хмелюк, повідомив Максим Кириленко.
Telegram Channel