Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
18 травня: яке сьогодні свято й що не можна робити

На Федота-вівсянника заведено варити вівсянку і пекти вівсяне печиво.

Фото ілюстративне.

18 травня: яке сьогодні свято й що не можна робити

Православне свято сьогодні в народі називають Федот-вівсянник і уважно стежать за погодними прикметами

18 травня в церкві вшановують святих отців сімох Вселенських соборів.

Про це пише УНІАН.

 Кого молитовно згадують у цю дату, народні звичаї та застереження дня, а також яке сьогодні церковне свято в Україні за юліанським календарем - розповідаємо нижче.

Яке свято сьогодні церковне в новоюліанському календарі

Вселенські собори - означають збори, на яких збирається переважно єпископат церкви. Вони обговорюють питання і розв'язують проблеми, що стосуються церкви, встановлюють церковні свята. 18 травня згадують усіх святих отців, які брали участь у сімох таких соборах.

Вони відбулися в період з IV століття до VIII-го, а загалом у них брали участь понад 2 тисячі єпископів і священиків.У юліанському календарі 18 травня вшановують мученицю Ірину Македонську, а також чудотворну ікону «Невипивана чаша».

Про що молитися і чого не можна робити сьогодні

18 травня з молитвами звертаються до святого Феодота Анкірського, пам'ять його також звершується в цю дату. Святого вважають помічником весни, тому в народі просять у Феодота щедрого врожаю.

На Федота-вівсянника заведено варити вівсянку і пекти вівсяне печиво (звідси і назва свята). Також кажуть, що якщо 18 травня закохані візьмуться за руки і тричі обійдуть дуб, то будуть разом жити довго і без проблем.За народним повір'ям, сьогодні не можна починати нові справи, купувати обновки і міняти роботу - все не заладиться. Також вважається, що не варто приймати в дар ношені речі - разом із ними отримаєш чужі проблеми.

Хто святкує день ангела 18 травня

Іменини сьогодні у Павла, Семена, Христини, Юлії, Андрія, Дениса, Петра, Олександри, Клавдії. За старим календарем - у Ірини та Якова.

Вважається, що ті, хто народився сьогодні - добрі, надійні, талановиті та прагнуть бути корисними іншим. Серед них багато хто обирає творчі професії - стають письменниками, художниками, акторами.За погодою та прикметами визначають, чи не буде негоди та яким буде врожай. Багато прикмет також було пов'язано з дубом:

= за хмарами не видно місяця - бути дощу;

= захід сонця наче в серпанку - літо буде дощовим;

= спалохи на зорі - погода зміниться.

Якщо у дуба вже розпустилося листя - до врожаю вівса, але, якщо раптом дерево почало скидати листя - це до неврожаю.

Читайте також: «Якою буде сьогодні погода на Волині».

Реклама Google
 

Telegram Channel