Курси НБУ $ 41.82 € 48.79
ЧИ ЗАХИЩЕНІ ПРАВА СИРІТ?

Волинь-нова

ЧИ ЗАХИЩЕНІ ПРАВА СИРІТ?

З робочим візитом на Волині перебував уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко (на фото)...

З робочим візитом на Волині перебував уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко (на фото)

Євгенія СОМОВА

У рамках візиту гість зі столиці відвідав Володимир-Волинський район, де ознайомився з дитячим і пологовим відділеннями міськрайонної лікарні, спеціалізованою школою-інтернатом, а також обласним соціальним гуртожитком для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. У Луцьку Юрій Павленко оглянув Центр науково-технічної творчості учнівської молоді, зустрівся з батьками-вихователями дітей-сиріт та прийомними батьками, вислухав їх проблеми. Уповноважений з прав дитини взяв участь і у відеоселекторній нараді з керівниками райдержадміністрацій, міськими головами і провів прес-конференцію для журналістів місцевих засобів масової інформації.
Під час наради Юрій Павленко акцентував увагу на ініціативах Президента України Віктора Януковича щодо захисту прав дітей. Відтепер, зазначив він, рейтинг оцінки роботи очільників областей та районів буде залежати від рівня забезпечення прав дітей. Зокрема, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування. Скерування їх в інтернати знижуватиме рейтинг, адже одним із пріоритетів соціальної політики Президента України є розвиток сімейних форм виховання. На Волині ними охоплено 80 відсотків від загальної кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки й піклування. Однак ця цифра могла б бути вищою. Проте в окремих районах, наголосив у виступі на нараді голова облдержадміністрації Борис Климчук, шукають легший вихід із ситуації — віддають дітей, позбавлених батьківської опіки, в інтернати. У Ківерцівському районі, скажімо, найбільше таких дітей потрапило у державні сиротинці.
Неабиякою проблемою є і забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та опіки, житлом. На Волині лише 18 відсотків таких дітей мають власне житло. Борис Климчук зазначив, що сьогодні головне завдання — зберегти наявне житло. Водночас запевнив, що область виділить додаткові кошти районним бюджетам для облаштування і ремонту сирітського житла.
Поки що в області у загальноосвітніх школах навчаються лише 11 із більш як 5 тисяч дітей-інвалідів, решта — у спеціалізованих навчальних закладах. Юрій Павленко переконаний, що неприпустимо використовувати у їх назвах слова «інвалід», «сирота» і т. д.
Ділячись враженнями про перебування на Волині, уповноважений Президента з прав дитини зазначив, що в Луцьку його неприємно здивувала торгівля спиртним і тютюновими виробами поблизу навчальних закладів — педагогічного коледжу, гімназії № 4.
— Я переплутав вхід до четвертої гімназії із входом у магазин, який є поруч. Як можна продавати алкоголь біля входу до школи!— обурювався посадовець. — Невже міський бюджет від цього закладу суттєво поповниться?
Юрій Павленко повідомив, що невдовзі штрафи за продаж неповнолітнім алкоголю і цигарок зростуть, закликав присутніх на нараді голів райдержадміністрацій і міст ввести мораторій на продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів після 22 години. Не обійшов він і проблеми дитячої злочинності. На Волині з цим більш-менш благополучна ситуація. Вона серед шести областей, де рівень дитячої злочинності найнижчий.
Telegram Channel