Минулої неділі в церковному житті Луцька відбулася знакова подія — хресний хід від Свято–Покровського кафедрального храму до Музею Волинської ікони, де зберігається чудотворна Холмська ікона Божої Матері...
Минулої неділі в церковному житті Луцька відбулася знакова подія — хресний хід від Свято–Покровського кафедрального храму до Музею Волинської ікони, де зберігається чудотворна Холмська ікона Божої Матері.
Церковне торжество, яке очолив високопреосвященніший митрополит Волинський і Луцький Ніфонт, із православними волинянами розділив високопреосвященніший архієпископ Люблінський і Холмський Авель, а також близько 50 православних паломників із Польщі. Перед чудотворним образом Пресвятої Діви був відслужений молебень і акафіст, а православні вірні мали нагоду прикластися до святині. Прикметно, що участь у хресній ході взяли і наймолодші віряни Луцька — вихованці недільної школи, яка діє при Свято–Покровському храмі. Дітлахи із маленькими хоругвами йшли попереду. — І сьогодні, як і сотні років тому, Божа Матір відкриває нам свої обійми, і ми молимось перед її чудотворним образом, — сказав, звертаючись до присутніх, владика Ніфонт. Він також подякував владиці Авелю за візит і презентував йому факсимільне видання Луцького Євангелія XIV століття. У відповідь владика Авель висловив сподівання, що спільне вшанування Холмської чудотворної ікони Божої Матері православними українцями і паломниками з Польщі стане традицією. Владики Ніфонт та Авель від імені присутніх також привітали з днем народження Анатолія Силюка, директора Волинського краєзнавчого музею (Музей Волинської ікони є його структурним підрозділом).