Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
І ОЖИЛИ ПОВСТАНЦІ  У ПІСНЯХ МАЛЕНЬКИХ ЗЕМЛЯКІВ

Волинь-нова

І ОЖИЛИ ПОВСТАНЦІ У ПІСНЯХ МАЛЕНЬКИХ ЗЕМЛЯКІВ

Ініціатором започаткування конкурсу-фестивалю повстанської пісні під назвою «Складем хоч пізнії вінці» була завуч Новодвірської школи Олена Гінгіна...

У 2010 році редактор газети «Вісник+Ко» Євген Хотимчук поблизу села Ловище Турійського району на кладовищі колишнього села Волосівка (його стерли з лиця землі як осередок УПА) віднайшов могили трьох повстанців, які загинули у 1943 році. Це хлопці із села Рудка-Козинська Рожищенського району — Степан Пархомчук, Петро Ткачук та Євген Гутовський. Тепер тут встановлено пам’ятники. Нині за цим місцем доглядають школярі села Новий Двір. А до 70-річчя УПА, яке відзначили цього року на Покрову, полеглих повстанців вшанували по-особливому, організувавши фестиваль патріотичної пісні у Новому Дворі

Сергій КРАЙВАНОВИЧ


Ініціатором започаткування конкурсу-фестивалю повстанської пісні під назвою «Складем хоч пізнії вінці» була завуч Новодвірської школи Олена Гінгіна. А вісниківці встановили призи для переможців та учасників.
— Коли освячували могили вояків УПА на кладовищі вже неіснуючого села Волосівка, просто в чистому полі, за межами цвинтаря, відбувся імпровізований концерт повстанських пісень. Мені спало на думку, що потрібно підтримати починання Євгена Хотимчука. Ми зі свого боку теж мали якось вшанувати пам’ять тих загиблих хлопців. Просто щороку прийти і покласти квіти — було б занадто мало. Тому й виникла ідея організувати фестиваль повстанської пісні, до якого б могли долучитися школи нашої округи з Рожищенського і Турійського районів, — розповідає Олена Гінгіна.
Загалом на участь у фестивалі зголосилися навчальні заклади десяти сіл: Рудки-Козинської, Квітневого, Тристеня, Щурина Рожищенського та Купичева, Маковичів, Нового Двора, Озерян, Осьмиговичів і Свинарина Турійського районів. Та перш ніж розпочати конкурсну програму, учні новодвірської школи, делегація журналістів та мешканці навколишніх сіл завітали на кладовище у Волосівку, де відбувся молебень по загиблих за волю України та невеличкий мітинг-реквієм.
Імпровізовану сцену для виступів влаштували у холі новодвірської школи. Виступи дитячих колективів супроводжувалися демонстрацією слайдів про історію Української повстанської армії та земляків, які були її членами. Хоча УПА проіснувала менше десяти років, вона залишила по собі чималий культурний пласт — пісні, твори мистецтва, поезію.
Журі конкурсу очолив головний редактор «Вісника+Ко» Євген Хотимчук, допомагали йому новодвірський сільський голова Лариса Дубінчук та заступник редактора тижневика Іван Фінюк.
Першу премію журі присудило дуету Діани та Валентини Рибачуків, які майже професійно виконали пісню «Повіяв вітер степовий». Друге місце дісталося тріо з Рудки-Козинської у складі Тараса Ващука, Ірини Сливинської та Марії Скрипчук за пісню «Ой у лісі на полянці». Третя премія — у господарів з Нового Двора — Ангеліни Дудіч, Олександра Серватинського та Романа Гінгіна з піснею «Нас весна не там зустріла». А приз глядацьких симпатій завоювало тріо братів Нечипоруків із села Квітневе.
Вирішили, що цей фестиваль стане традиційним.

На фото: Переможці фестивалю Діана і Валентина Рибачуки.
Telegram Channel