Курси НБУ $ 41.82 € 48.79
ОСВІЧЕНА МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ*

Волинь-нова

ОСВІЧЕНА МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ*

Так вважає завідувач кафедри кримінального права і процесу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, депутат обласної ради Олег Батюк (на фото)...

Так вважає завідувач кафедри кримінального права і процесу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, депутат обласної ради Олег Батюк (на фото), який очолює постійну комісію з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму. Обиратися до представницького органу краю його спонукало бажання не стояти осторонь тих процесів, які відбуваються в державі, та велике прагнення змінити життя волинян на краще

Ярослава Тимощук


-Олеже Володимировичу, розкажіть, будь ласка, на яких питаннях зосереджує свою роботу комісія, яку очолюєте?
— Назву кілька головних напрямків, які мають особливу вагу для молодих людей: освіта, працевлаштування, здоровий спосіб життя. Для всебічної підтримки, розвитку громадської активності юнаків та дівчат, їх самовизначення та самореалізації, забезпечення соціальних, економічних та духовних прав обласна рада прийняла цільову соціальну програму «Молодь Волині», яка розрахована на період з 2011 до 2015 року. Вона не тільки визначає конкретні шляхи для вирішення молодіжних проблем, а й водночас об’єднує для цього зусилля не лише виконавчої влади та депутатів, а й громадських організацій. Передбачено й фінансування цієї програми — трохи менше 500 тисяч гривень. Це дасть можливість у співпраці з навчальними закладами, спортивними товариствами, молодіжними організаціями здійснювати цікаві задуми. Зокрема такі, що пов’язані з інтеграцією в Європу через наукові та спортивно-масові проекти. Чимало міжнародних організацій погодилися на таку співпрацю. Зокрема, це польсько-українське співтовариство «Освіта й наука без кордонів для майбутнього». Завдяки урядовим програмам здібні ініціативні студенти мають змогу поїхати на безкоштовне навчання за кордон, щоб підвищити освітній рівень в обраній сфері, вдосконалити практичні вміння і навички.
— Для цього потрібне передусім бажання самих юнаків та дівчат. Як намагаєтесь викликати молодіжну ініціативу?
— Наша постійна комісія шукає для цього шляхи через співпрацю з молодіжними громадськими організаціями, які працюють над соціальними замовленнями. Щороку через управління молоді, сім’ї та спорту юнаки й дівчата представляють свої напрацювання на конкурс для отримання грантів. Кошти, які отримують автори кращих робіт, хоча й невеликі, але допомагають реалізовувати задумане.
Стартовим майданчиком для цього стали також центри кар’єри, які відкрито у навчальних закладах різних рівнів акредитації. Вони дають студентській молоді можливість розвивати бізнес-ідеї, адаптувати їх до вимог майбутніх роботодавців. Цей задум здійснено з допомогою обласної служби зайнятості, яку очолює депутат обласної ради, член нашої комісії Раїса Кучмук.
Хочу звернутися до молоді з проханням не бути пасивними. Часто юнаки та дівчата вважають, що громадські заходи їх не стосуються. Насправді ж активна позиція студента вишу чи коледжу формується через сприйняття суспільно значимих подій та явищ. Активна участь у них може стати першою сходинкою у пошуку першого робочого місця, розширить коло спілкування, відкриє можливості для розвитку вашого особистого потенціалу.
— Чи спрацювала в області цільова довгострокова програма «Житло для молоді»?
— Ця програма передбачає можливість отримання доступного житла і спрямована на реалізацію соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича. До її здійснення долучилися ВАТ «Ощадбанк» та АК «Укргазбанк», які пропонують молодим сім’ям кредитування шляхом надання державної підтримки для будівництва і придбання доступного житла за умови, що чоловік і дружина працюють і мають офіційний дохід. Окремі волинські студенти, які створили сім’ї, вже скористалися цією програмою.
— Досить дискусійне питання — молодіжне дозвілля. Яку позицію займають члени вашої постійної комісії щодо його організації?
— На мою думку, це справді проблема для молоді. Бо через те, що юнаки та дівчата не бачать, де саме можуть реалізувати себе, свій вільний час проводять за комп’ютером або (ще гірше!) в кафе чи барі, яких відкривається, на жаль, набагато більше, ніж бібліотек.
Тому наша пропозиція — запропонувати молоді вийти на спортивні майданчики. Ми ініціюємо внесення на розгляд обласної ради питання щодо відновлення спортивних майданчиків у кожному населеному пункті нашої області. Розвиток інфраструктури для занять фізкультурою і спортом сприятиме і фізичному, і моральному здоров’ю підростаючого покоління. Як приклад — активна позиція депутата обласної ради, члена нашої комісії Валентина Кошельника, який постійно сприяє розбудові дитячих спортивних майданчиків, де можна безкоштовно займатися спортом, розвиватися фізично, зміцнювати своє здоров’я. Поштовхом до такого захоплення може стати позиція авторитетного спортсмена.
Telegram Channel