Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
ЧИ ПОРЯТУЮТЬ ПРОФТЕХОСВІТУ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ЦЕНТРИ?

Волинь-нова

ЧИ ПОРЯТУЮТЬ ПРОФТЕХОСВІТУ НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ ЦЕНТРИ?

Наступного року згідно з цільовою програмою розвитку професійно-технічної освіти має...

Наступного року згідно з цільовою програмою розвитку професійно-технічної освіти має розпочатися створення навчально-практичних центрів. Заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Георгій Грушка повідомив про це членів обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, які обговорили потреби у створенні та модернізації таких центрів під час засідання, що відбулося у приміщенні ТзОВ «Кромберг енд Шуберт»

Валентина БЛІНОВА


Проблема якості підготовки робітничих кадрів, перепідготовки та підвищення фаху дорослого населення на замовлення роботодавців у професійно-технічних закладах не вперше стає предметом ретельного обговорення представників влади, бізнесу і служби зайнятості. Ці три сторони зацікавлені якнайшвидше подолати дефіцит висококваліфікованих трудових ресурсів для промисловості, будівництва, сільського господарства. Досвід двох навчально-практичних центрів, що створені і працюють на базі Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури, свідчить про розширення можливостей не тільки для засвоєння теоретичних знань, а й для практичного опанування новими технологіями.
За шість років, відколи працює навчально-практичний центр «Хенкель-Баутехнік Україна», тут здобули фахову підготовку за спеціальністю облаштування підлог та гідроізоляції із використанням матеріалів цієї компанії більше 2300 осіб, із них — майже 700 слухачів, направлених центрами зайнятості. Можливістю навчити своїх робітників нових технологій скористалися і підприємства. З цим та ресурсним навчальним центром від компанії «Кнаух», на базі якого слухачі та учні здобувають професію «монтажник гіпсокартонних конструкцій», тісно співпрацює ПАТ «Луцьксантехмонтаж — 536».
За словами Георгія Грушки, в області заплановано створити ще 7 навчально-практичних центрів. Наступного року три з них мають з’явитися на базі Нововолинського та Луцького вищих профтехучилищ — за напрямком промисловість та будівництво. На їх створення передбачено виділити 25 мільйонів гривень: 8,88 мільйона — із державного, майже 7,7 мільйона — з місцевого, 8,4 мільйона — з інших джерел фінансування. Такий значний обсяг коштів уже зараз викликає сумнів у можливості здійснення запланованого.
Про ефективність фінансування таких проектів говорили у своїх виступах виконавчий директор обласного об’єднання роботодавців Анастасій Сохацький, голова ради федерації профспілок області Іван Карпомиз, генеральний директор ПАТ «Волинь-АВТО» Юрій Корольчук, голова ВАТ «Луцьке АТП-10727», голова правління організації роботодавців підприємств автотранспорту області Михайло Демчук. Вони наголосили на необхідності враховувати вимоги працедавців до якості підготовки робітничих кадрів, вже вкотре вказували на застарілу виробничу базу закладів профтехосвіти, на якій, звісно, не можна навчати учнів сучасних технологій.
Директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук звернула увагу учасників засідання на культуру трудових відносин, відтік кваліфікованих робітничих кадрів за кордон. На думку керівника, ті молоді люди, які нині здобувають професії у навчальних закладах Польщі, інших країн Європи, навряд чи повернуться в Україну. Тому бажаючих навчатися і підвищувати свій фах варто направляти у такі центри, де підготовка трудових ресурсів відповідає вимогам працедавців, зокрема у Рівному, де для волинських підприємств та установ підготовлено більше 100 спеціалістів. Шкода, що ініціатива створення такого центру з підготовки сільськогосподарських кадрів для західного регіону на базі учбового центру в Рокинях так і не підтримана.
Про створення умов для реалізації права на працю осіб із інвалідністю йшлося у виступах начальника головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Світлани Мишковець, заступника директора обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Галини Кулічук, директора Луцького учбово-виробничого підприємства УТОС Алли Суховершко. Заступник голови облдержадміністрації Сергій Ющак зауважив, що недостатньо використовуються можливості Фонду соціального захисту інвалідів для створення робочих місць із врахуванням вимог людей із особливими потребами.
Учасники засідання ознайомилися з практикою регіональної трудової міграції та соціального захисту працівників ТзОВ «Кромберг енд Шуберт Україна», а також затвердили план роботи обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення на 2013 рік.
На фото: Під час засідання координаційного комітету.
Telegram Channel