Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
ПІДТРИМАТИ ТИХ, ХТО НА ПОРОЗІ ЖИТТЯ*

Волинь-нова

ПІДТРИМАТИ ТИХ, ХТО НА ПОРОЗІ ЖИТТЯ*

У 2013 році на фінансування молодіжних ініціатив буде виділено близько півмільйона гривень

У 2013 році на фінансування молодіжних ініціатив буде виділено близько півмільйона гривень

Волинська облдержадміністрація, зокрема, управління у справах сім’ї, молоді та спорту й надалі фінансово підтримуватиме волинську молодь, даючи шанс реалізувати власні задуми і знайти гідну роботу. Задля цього в обласному бюджеті-2013 закладено понад 400 тисяч гривень на реалізацію цільової соціальної програми «Молодь Волині», розрахованої на 2011-2015 роки. Цьогоріч влада виділила більше коштів, ніж торік. Фінансування молодіжної політики до кінця року буде збільшуватися і сягне півмільйона гривень

Петро МИХАЛЬЧУК

Як і в попередні три роки, влада й надалі реанімуватиме занедбані клуби на селі, відкриватиме молодіжні центри, облаштовуватиме стадіони та дворові спортмайданчики, допомагатиме молоді працевлаштовуватися. Єдина позитивна відмінність нинішньої тактики — посилена підтримка творчо активної молоді, зокрема, студентів та школярів. Як зазначає начальник обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Галина Карнаухова, із закладених у бюджет 400 тис. гривень левову частку спрямують на підтримку молодіжних проектів та розвиток студентських спілок і громадських організацій, які безпосередньо формують молодіжне середовище Волині.
Торік волинська молодь переконливо довела, що здатна ініціювати найсміливіші проекти. Вибудувався стійкий діалог між молоддю та владою.
— Іще у 2010 році ми визначили формат роботи з громадськими організаціями і студентством. Суть у тому, що ініціативи повинні виходити від молоді. А ми, зі свого боку, повинні підтримати, дати можливість їх реалізувати, — зазначає заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк. — У такій співпраці ми провели 2012 рік. І це матиме продовження.
Прикладом ініціативності слугує Студентська рада Волині. Створена, як дорадчий молодіжний орган при голові облдержадміністрації, нині ця спілка виокремилася в самостійну громадську організацію. Як розповіла голова Студентської ради Анастасія Шевчик, торік завдяки підтримці влади вдалося зорганізувати низку молодіжних фестивалів і заходів, серед яких обласний студентський фестиваль «Студиналія.UA», літня та зимова Школи лідерів, Студентська республіка. Ці заходи переконали молодь: хто стукає — тому відкриють будь-які двері в майбутнє.
— Бачимо, що влада не байдужа до молодіжних ініціатив і реально підтримує їх, — каже голова Студентської ради. — Наприклад, по 5 тисяч гривень початкового капіталу для реалізації власних соціальних проектів отримали десять фіналістів фестивалю «Студиналія.UA». Автору проекту, що переміг — «Велосипед: корисно, швидко та зручно» — для втілення задуму виділили 30 тисяч гривень… Є стимул, бажання. Відтак, на 2013 рік запланована літня та зимова Школа лідерів. Ми змінили формат: цього разу зимову школу розширимо і зробимо не просто всеукраїнською, а міжнародною. Також традиційно проведемо Студентську республіку. Організуємо систематичні опитування студентів для наступного проведення «круглих столів» із експертами. Плануємо розширити інформаційну інфраструктуру для молоді. Вдосконалимо сайт і сторінки в соцмережах, щоб студентство ліпше було поінформоване про свої права і можливості.
Варто зазначити: впродовж трьох років підтримка студіюючої молоді на Волині, окрім бюджетного фінансування, передбачає і залучення позабюджетних коштів, зокрема, допомогу меценатів. І тепер практично на кожен проект витрачається лише 30 відсотків бюджетних коштів. Решта — залучені гроші. Щороку допомогою охоплюються все нові молодіжні громади. Скажімо, торік обласне управління в справах сім’ї, молоді та спорту особливу увагу приділяло селу. Адже попри те, що влада відновлює сільські клуби, дбає про зарплату завідувачів та хореографів, у молоді з глибинки бракує ініціативи.
— У цьому напрямку обласний молодіжний центр праці вивів свою діяльність на сільські території. Є проекти щодо працевлаштування, профорієнтаційної роботи, — розповіла Галина Карнаухова. — Велику роль має зіграти й Студентська рада Волині. Бо саме їх представники мусять доносити до влади те, чого потребує молодь на селі. Я особисто, як начальник управління, організовую такі молодіжні акції, як «Синя стрічка місяця», яка сприяє протидії насильству в сім’ї, проводжу «Уроки гендеру» в сільських школах. У цьому мені допомагають студенти Луцького педагогічного коледжу, бо там створений Центр гендерної освіти, є інтерактивний театр. Це — окремі деталі, з яких складається дозвілля сільської молоді, просвітницька робота.
Доказом успішного впровадження молодіжної стратегії є нещодавнє створення Учнівської ради Волині, яка об’єднує вихованців усіх 18-ти професійно-технічних навчальних закладів області.
— Досі учні училищ лише спостерігали і заздрили студентам вузів. Однак, тепер ми теж маємо змогу долучитися до створення власних проектів і сподіваємося на підтримку влади, — каже голова Учнівської ради Волині Неля Жиговець. — В облдержадміністрації схвалили нашу ініціативу. І вже цього року ми отримаємо фінансування на проведення першої учнівської Школи лідерів професійно-технічних закладів.
Telegram Channel