Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
ВІКТОР БОЖИДАРНІК: «РОЗРАХОВУЄМО ЛИШЕ НА ВЛАСНІ СИЛИ»

Волинь-нова

ВІКТОР БОЖИДАРНІК: «РОЗРАХОВУЄМО ЛИШЕ НА ВЛАСНІ СИЛИ»

У 2012 році за рейтингом Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді і спорту серед 26 технічних вищих навчальних закладів країни Луцький національний технічний університет посів сьому (!) позицію...

У 2012 році за рейтингом Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді і спорту серед 26 технічних вищих навчальних закладів країни Луцький національний технічний університет посів сьому (!) позицію. Про те, на яких показниках грунтувалася така оцінка роботи вишу і про нові плани та проблеми — в розмові з доктором технічних наук, професором, ректором Луцького НТУ Віктором Божидарніком (на фото)

Наталія ДМИТРІЄВА


-Оцінюючи минулорічні результати, вважаю, що досягнуто чимало. Адже науково-дослідні лабораторії університету досліджують новітні матеріали, технології, впроваджують результати у навчальний процес та виробництво тощо, — говорить Віктор Володимирович. — Торік університет мав 26 договорів на виконання науково-дослідних робіт за договорами на суму 315 тисяч гривень. Було опубліковано 45 наукових праць у зарубіжних виданнях з імпакт–фактором. У нашому університеті проводяться дослідження і розробки за такими пріоритетними науковими напрямами: механіка деформівного твердого тіла, розміщення продуктивних сил і регіональна економіка, енергетика та енергоефективність, раціональне природокористування. За останніх два роки розроблені механізми підвищення конкурентоспроможності регіонів України та стимулювання соціально–економічного розвитку регіону. Спільно з Інститутом проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича (ІПМ) НАН України розробляємо наукові принципи створення нових композитних матеріалів. Працює також спеціальна лабораторія Центру колективного користування приладами НАН України «Діагностика напівпровідникових матеріалів, структур та приладних систем», яка вивчає проблеми контролю якості напівпровідникових та композитних матеріалів.
— Що ви можете сказати про отримання грантів та патентів — як вітчизняних, так і міжнародних — за останніх 5 років?
— За цей час отримано 224 охоронних документи на винаходи і корисні моделі, з них 40 патентів — торік. Вони охоплюють машинобудування, приладобудування, сільське господарство, матеріалознавство, фізику, хімію, пакувальну галузь, енергозбереження тощо.
Активно долучаємося до розробки 4 проектів спільно із Саксонським університетом прикладних наук, Королівським інститутом технологій (Швеція), Міжнародним університетським коледжем (Болгарія).
У Луцькому НТУ розроблений Проект діяльності та розвитку агропромислового технологічного парку «Волинь». А восени під час Міжнародного науково–практичного форуму «Наука і бізнес — основа розвитку економіки» у Дніпропетровську серед робіт молодих науковців відзначено розробки асистента кафедри комп’ютерного проектування верстатів та технологій машинобудування Луцького НТУ Наталії Гулієвої, яка досліджує якість води у нашому регіоні.
— З Інтернету дізналася про цікаву практику, яку нещодавно запровадив уряд Грузії. Там особлива державна фінансова підтримка надається ВНЗ, до яких вступають абітурієнти, котрі набрали найбільшу кількість балів за результатами ЗНО. Чи можете похвалитися такими першокурсниками?
— Серед 809 випускників середніх шкіл, які стали нашими студентами, 5,92% мали від 180 до 200 балів. Близько 33,63% — від 160 до 179. Олексій Табачук, призер Всеукраїнського турніру юних винахідників та раціоналізаторів, — один із них.
— У такому разі, яку підтримку отримує ваш заклад від держави?
— Міністерство освіти і науки, молоді та спорту виділяє гроші лише на зарплату та стипендії. Саме через недостатнє фінансування доводиться економити і на страхуванні майна. До чого це призводить? У грудні минулого року під вагою снігу обвалився дах у спорткомплексі університету. Прикро, бо там нещодавно був проведений ремонт (обладнали сучасну сауну з басейном, поміняли сантехніку).
— Напевно, одному з найвідоміших університетів західного регіону України, випускники якого працюють у різних сферах економіки, одразу простягли руку допомоги?
— Справді, серед наших випускників — Леонід Кирильчук, начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, Леонтій Іванішин — генеральний директор ТзОВ «Завод залізобетонних конструкцій», Ярослав Федорченко — комерційний директор ТзОВ «Каскад–Продакшн», Наталія Покінська — генеральний директор ТОВ «Кроноспан УА»…
Шкода, але конкретної допомоги ми ні від кого не дочекалися. Щоправда, практично всі місцеві ЗМІ як телевізійні, так і друковані, одразу показали сюжет та розповіли про випадок, що стався. Складається враження, що «порятунок потопаючих є справою самих потопаючих», а Луцький НТУ є пасинком, а не рідним сином Волині.
Через брак коштів на комунальні послуги та мінімальне опалення обладнання в навчально–лабораторних корпусах університету може бути частково або повністю пошкоджене. Зокрема, і в спорткомплексі, де опалення в цьому році не підключалося взагалі. Тут уже почала обвалюватися плитка. Тому покладаємося на домовленість із народним депутатом України Ігорем Палицею про надання Луцькому НТУ безвідсоткового кредиту на 2 роки для будівництва котельні біля спорткомплексу. Ігор Петрович попросив розробити відповідний інвестиційний проект. Введення власної котельні дасть можливість університету зекономити кошти за оплату комунальних послуг.
Telegram Channel