Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
НА ВОЛИНІ ПОБІЛЬШАЄ МІСЦЬ У ДИТСАДКАХ

Волинь-нова

НА ВОЛИНІ ПОБІЛЬШАЄ МІСЦЬ У ДИТСАДКАХ

Ще понад тисячу дітлахів зможуть отримувати дошкільну освіту...

Ще понад тисячу дітлахів зможуть отримувати дошкільну освіту.


На черговому засіданні Кабміну Президент України Віктор Янукович доручив уряду створити в дитячих садках понад 100 тисяч нових місць. Ця програма-максимум передбачена на два роки, позаяк влада реально зважує свої обіцянки і терміни їх виконання. Однак уже до кінця року, наприклад, на Волині, за попередніми розрахунками, з’явиться близько 1200 додаткових місць у дитсадках. Задля цього із казни спрямують щонайменше 30 млн грн

 

Андрій ГОРДІЙЧУК


Питання вдосконалення дошкільної освіти назріло не випадково. Адже, за даними Державної статистичної служби, кожна четверта українська дитина нині не має можливості відвідувати дитсадок. Тому глава держави дав доручення урядовцям усіма способами сприяти розбудові дошкілля. «Не зможете зробити це за рахунок державних та комунальних ресурсів — максимально сприяйте розвитку мережі приватних дитсадків та забезпеченню доступності їхніх послуг для широких верств сімей із дітьми», — наказав міністрам Віктор Янукович. Власне, виконання президентського доручення передусім стосується місцевих органів влади. Озвучена тема спонукає до дій, наслідком яких стане охоплення дошкільним навчанням до 75 відсотків дітей. Нині на Волині лише половина дошкільнят відвідує дитсадки.
— Хоча ми торік і позаторік будували, реконструювали дитсадочки, але відсоток дітей, які охоплені дошкіллям, у нас нижчий, ніж у середньому в Україні, — зазначає голова облдержадміністрації Борис Клімчук. — Отже, є над чим працювати. Що стосується Луцька, то міський голова Микола Романюк виділяє чотири об’єкти для реконструкції приміщень, завдяки чому матимемо в обласному центрі додатково 375 місць у дитсадочках. Сумарна вартість цих проектів — близько 8 мільйонів гривень. І ці програми реалізовуватимемо першочергово. Крім того, будуватимемо і добудуємо в 2013-2014 роках садочок у Торчині, розпочнемо будівництво таких закладів у Ратному, Ківерцях і Ковелі. Це те, що ми обіцяли людям.
— Це свідчить про суттєвий поступ у розвитку дошкілля в регіоні, — вважає начальник обласного управління освіти і науки Олександр Хомич. — Збільшення місць досягнуто за рахунок введення в дію новобудов і приміщень після капітальних реконструкцій.
Торік уперше за роки незалежності на Волині відкрито три нові садки на 320 дитячих місць: у Луцьку, селах Жидичин Ківерцівського, Мельники Шацького районів. Відновлено роботу дошкільних закладів у селах Михлин Горохівського та Одеради Луцького районів. Фактично відбудовані з фундаменту дитсадки у селах Бужани Горохівського, Нуйно Камінь-Каширського, Столинські Смоляри Любомльського та Луків Рожищенського районів. Створено два навчально-виховних комплекси «Загальноосвітня школа-дитячий садок» у селах Мощаниця і Домашів Ківерцівського району. Після капітальних ремонтів та реконструкцій переведено з короткотривалого на постійний режим роботи з введенням у дію 7 дитсадків на 200 місць у селах Нові Червища Камінь-Каширського, Озютичі Локачинського, Велика Глуша Любешівського районів, Череваха, Копилля, Комарове на Маневиччині та Миляновичі Турійського району. Заодно на базі дошкільних закладів, які працюють, відкрито 35 додаткових груп, завдяки чому торік у дитсадки пішли понад 700 дітлахів. Торік суттєво збільшилося охоплення дітей дошкільним навчанням у сільській місцевості: із 404 волинських дитсадків майже 300 працюють на селі.
Одним із напрямків, що дає змогу збільшити охоплення дітей дошкіллям, є раціональніше використання приміщень шкіл, де через демографічні зміни вивільняються класні кімнати.
— Робимо перепланування кімнат і отримуємо нові місця, — роз’яснює чиновник. — Попервах створюємо садочки, де дошкільнята займаються за короткотривалою програмою. Головне — навчання та прогулянкові уроки. Це той етап, з якого починається перехід такого дитсадка зі статусу тимчасового до повноцінного навчального закладу.
Нині в області є п’ять-шість приміщень, які або перейшли у приватну власність, або вже перепрофільовані під житло, або орендуються організаціями. Є шанси повернути дітям ті будівлі колишніх дитсадків, де сьогодні розташовані офіційні державні установи. Наприклад, у Ківерцях є приміщення колишнього дитсадка, в якому десятиліття тому оселилися Пенсійний фонд, еколого-натуралістичний центр, станція юних туристів. Тепер міська і районна влада вирішують питання переведення установ в інші споруди, щоб у вивільненій будівлі створити повноцінний дитсадок.
Реальність запланованої динаміки розвитку дошкільної освіти підтверджена й серйозними намірами обласної влади щодо капітальних вкладень у дошкільні будови на 2013 рік. Поки що облдержадміністрація гарантує створення понад 800 місць. Однак із урахуванням комплексної стратегії цілком ймовірно, що до кінця року в краї з’явиться щонайменше 1200 нових місць у дитсадках. Хоча є цілком виправдані сподівання і на 1400 місць.
З ініціативи голови облдержадміністрації Бориса Клімчука вже почала діяти програма «Шатровий дах», яка передбачає заміну шиферного та азбестового покриття дитсадків на сучасні покрівлі. Є відповідне розпорядження, яке спрямоване на заміну дахів у дитсадках сіл Любитів Ковельського, Ратнів Луцького, Підгородне Любомльського, Піща Шацького, Рудня Старовижівського районів, капітальний ремонт і заміну даху ДНЗ №1 селища Шацьк. Загалом за програмою передбачено капітальний ремонт і заміну дахів 19 освітянських об’єктів, серед них — 9 дитсадків.
Telegram Channel