Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
НЕ РОЗЧАРОВУВАТИСЬ В ОБРАНІЙ ПРОФЕСІЇ

Волинь-нова

НЕ РОЗЧАРОВУВАТИСЬ В ОБРАНІЙ ПРОФЕСІЇ

Навчальні заклади різних рівнів, починаючи з вищих, задовго до прийому документів від абітурієнтів не просто думають про те, якими ж будуть їхні студенти та учні, а й проводять профорієнтаційну роботу серед майбутніх вступників...

Навчальні заклади різних рівнів, починаючи з вищих, задовго до прийому документів від абітурієнтів не просто думають про те, якими ж будуть їхні студенти та учні, а й проводять профорієнтаційну роботу серед майбутніх вступників. Одна з її форм — День відкритих дверей для юнаків і дівчат, їхніх батьків безпосередньо в освітянських закладах. Нещодавно його провели технічний коледж та профтехучилище Луцького національного технічного університету

Наталка ЗАДОРОЖНА


У фойє для всіх — учнів і їхніх батьків — кілька виставок. На них — вироби, які виготовляють ті, хто тут навчається. Це — гаптування, вишивка, весільна атрибутика, зокрема гарні квіти, малюнки, моделі одягу, дизайнерські роботи та інше. Можна було не лише помилуватись ними, а й за певну ціну придбати. До речі, актова зала, де відбувалося дійство, теж прикрашена виробами флористів та квітникарів — учнів та викладачів профтехучилища.
Директор навчального закладу — заслужений працівник освіти Святослав Козачук — ознайомив присутніх із можливостями коледжу та профтехучилища. У першому, зокрема, можна здобути одну із семи спеціальностей, продовжити навчання з третього курсу як у Луцькому національному технічному університеті на споріднених спеціальностях, так і в інших вишах. У коледжі студенти за своїм вибором вивчають дизайн, обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів, обслуговування комп’ютерних систем і мереж, електропостачання, обслуговування та ремонт електропобутової техніки, організацію виробництва та моделювання і конструювання промислових виробів. На останню спеціальність прийматимуть випускників профтехучилищ, які вже здобули професію кваліфікованого робітника. Вступити на навчання зможуть як і ті, хто закінчив 9 класів, так і 11. Різниця лише у строках навчання. Це стосується і профтехучилища, де можна здобути професії вишивальниці, швачки, слюсаря з ремонту автомобілів та слюсаря–ремонтника, флориста, квітникаря.
Випускники закладів, як повідомив Святослав Козачук, не мають проблем із працевлаштуванням. Нині в коледжі навчаються 648 юнаків і дівчат (це якщо рахувати із заочниками). На стаціонарі таких 600 чоловік. У профтехучилищі здобувають професію 245 випускників шкіл Волині. Згідно з ліцензованим обсягом нинішнього року в коледж зможуть вступити 265 осіб та 110 — у профтехучилище на державну і платну форму навчання.
У навчальному закладі чимало робиться для зміцнення матеріальної бази, щоб майбутні спеціалісти набули хороші знання, мали можливість розвинути свої здібності в гуртках художньої самодіяльності, спорті. До послуг молоді — 20 кабінетів загальноосвітньої підготовки, 23 кабінети спецтехнологій, 6 виробничих майстерень, 3 комп’ютерних класи, бібліотека, гуртожиток, їдальня, спортивний та актовий зали. Є можливість юним обдаруванням і навчатись у гарному, просторому приміщенні, і якщо маєш здібності до музики, пісні, спорту, розвивати їх. А ті, хто навчатиметься після 9–ти класів, під час випуску отримують два документи — атестат про повну середню освіту і диплом про здобуття спеціальності.
Відповідальний секретар приймальної комісії Галина Гаврилюк докладно розповіла присутнім про спеціальності, які можна набути, про базові дисципліни, а також про те, де можна працювати фахівцям і яку роботу випускник буде виконувати. Поінформувала вона, які документи потрібні під час вступу, про сертифікати, екзамени, фахові тести. А ще побажала всім вступникам успіхів і запевнила, що педагоги раді будуть тут бачити їх як абітурієнтів, а в подальшому — студентів та учнів навчального закладу.
Потім студенти показали своє вміння в моделюванні вечірніх суконь (дівчата самі їх придумали, пошили і самі ж демонстрували святкове вбрання). Їхні ровесники співали, танцювали.
На День відкритих дверей приїхав із Білостока Луцького району Віктор Токарчук із сином Тарасом. Він розповів, що син і його однокласник Тарас Слободян вчаться в 11-му класі у Воютинській школі. Їх зацікавила одна із престижних професій, яку можна здобути у коледжі. Хлопці не байдужі до волейболу, тому їм дуже сподобався спортзал і те, що, незважаючи на зайнятість, директор коледжу Святослав Козачук багато років грає у волейбол, можна сказати, став уже професіоналом у цьому виді спорту. Зі слів Віктора Токарчука, його це дуже втішило. Чи стануть два Тараси майбутніми абітурієнтами цього навчального закладу, покаже час. Поки що вони мають можливість вибирати. Як і лучанка Анастасія Єгорова, яка прийшла з батьками і зацікавилася професією флориста.
Мудро сказано у прислів’ї — під лежачий камінь вода не тече. У Луцьку, та й на Волині, нині чимало навчальних закладів різних форм власності. Тож правильно роблять ті, хто намагається привабити випускників шкіл заздалегідь. І не просто гарними словами, а професіями, потрібними на ринку праці, хорошою матеріальною базою, щоб, власне, молоді люди приходили до них на навчання і не розчарувалися, обравши той чи інший фах.

На фото: Після вручення дипломів Віктор Божидарник та Святослав Козачук (зліва).
Telegram Channel