Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
ХОЧЕШ РОБОТУ? ОТРИМАЙ ВАУЧЕР І ЙДИ ВЧИТИСЯ

Волинь-нова

ХОЧЕШ РОБОТУ? ОТРИМАЙ ВАУЧЕР І ЙДИ ВЧИТИСЯ

Відтепер ті, кому за 45 років, мають шанс підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці...

Відтепер ті, кому за 45 років, мають шанс підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці. Вони можуть скористатися ваучером, у якому закладені кошти для навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації за професіями, що вважаються пріоритетними в економіці


Валентина БЛІНОВА


Донедавна вікові обмеження, як зазначали роботодавці, заявляючи службі зайнятості про вакансії на своїх підприємствах, були однією з головних перешкод у працевлаштуванні людей старшого і передпенсійного віку. Нові правила сучасної політики зайнятості, відображені у Законі України «Про зайнятість населення», значно розширюють можливості для професійного зростання і працевлаштування тих, кому за 45 років.
— Не тільки офіційно зареєстровані безробітні, а й ті, хто не працює або ж має роботу, але мріє про вищу посаду і більші заробітки, можуть претендувати на отримання ваучера для заочного чи стаціонарного навчання, здобуття повної вищої освіти, — прокоментувала новацію перший заступник директора обласного центру зайнятості Світлана Корецька. — Його сума не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а це 11 тисяч 470 гривень. Якщо ж вартість навчання більша, людина може доплатити різницю особисто або ж це зробить працедавець, якщо йому потрібний саме такий фахівець.
Головні вимоги до претендента на ваучер — вік старше 45 років, наявність не менше 15 років страхового стажу. В урядовій постанові, де йдеться про порядок видачі такого документа, затверджено 35 професій, спеціальностей та напрямків підвищення кваліфікації, для навчання за якими можна отримати кошти. На 2013 рік для нашої області передбачено більше 6,5 мільйона гривень для ваучерів. Ними можуть скористатися 572 особи. Але нині поки що на Волині в службі зайнятості зареєстровано лише 72 безробітні, які згідно із вимогами закону мають таку можливість для навчання, а відтак — й отримання реального шансу на гарну роботу і гідну зарплату.
— У переліку тих професій, які можна освоїти завдяки використанню ваучерів, як робітничі, так й інженерні, будівельні, сільськогосподарські, технічні спеціальності, що передбачають вищий рівень освітньої кваліфікації, — продовжила заступник начальника відділу організації професійного навчання Раїса Мельник. — Коштів для здобуття тих, які визначені переліком, у ваучер закладено достатньо. Приміром, навчання бджолярів коштує 3 тисячі гривень, а триває 5 місяців, електрогазозварника — відповідно 4,5 тисячі гривень і 7 місяців, робітника фермерського господарства — 9,5 тисячі гривень і 10 місяців, тракториста — понад 8 тисяч гривень і 7 місяців.
Фахівці працевлаштування шляхом опитування роботодавців відстежують, як змінюється попит на трудові ресурси, яких спеціалістів у перспективі потребуватимуть галузі економіки краю.
— Торік в анкетуванні, яке проводила служба зайнятості, взяли участь понад 1800 керівників та власників підприємств, — розповіла начальник відділу сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям Олена Комар. — Упродовж першого кварталу цього року про свої перспективи та кадрові потреби заявили під час спілкування більше 360 працедавців. Найбільше їм були потрібні продавці продовольчих товарів та оператори газових котелень. Високою залишається ймовірність затребуваності в подальшому трактористів–машиністів сільськогосподарської техніки, електрогазозварників, кухарів.
Запроваджуючи ваучери, наша країна скористалася європейським досвідом — подібна підтримка коштами бажаючих навчатися для того, щоб зробити кар’єру чи отримати вищу посаду, є у Німеччині. Водночас для служби зайнятості і надалі залишається пріоритетним завданням професійна підготовка кадрів на замовлення працедавців. Для цього передбачено 5 мільйонів гривень, що дасть змогу 5 тисячам осіб навчатися, перенавчатися, підвищувати свою кваліфікацію за кошти Фонду соціального страхування на випадок безробіття. Якщо торік такою нагодою скористалося 16,3 відсотка від загального числа безробітних, то вже цього року їх має бути не менше 23, як передбачено Програмою створення робочих місць.
Підсумовуючи останній сезон зимової агрошколи, начальник відділу організації профорієнтації Наталія Балакіна відзначила, що відбулося 130 семінарських занять за 22 темами. Загалом у них взяли участь більше 2100 слухачів. З них 76 осіб працевлаштовано в агропромисловій галузі, 9 людей започаткували власну справу. Новинкою сезону стало вивчення умов створення сільськогосподарських кооперативів.
Професійний розвиток стосується не тільки шукачів роботи, а й працедавців. Тому працівники служби зайнятості орієнтують своїх головних партнерів на участь у бліц–навчанні. У тому, що такий вид освітніх послуг досить ефективний, мали змогу переконатися ті, хто під час спілкування отримав консультації представників виконавчої влади, дозвільних служб, а також Податкової адміністрації, Пенсійного фонду. n

На фото: На фото (зліва направо): Раїса Мельник, Світлана Корецька та Олена Комар розповіли про умови отримання ваучерів.
Telegram Channel