ВІЙСЬКОВОГО РОБОТА СКОНСТРУЮВАВ КОВЕЛЬСЬКИЙ ШКОЛЯР!
Винахід семикласника Влада Голечка відправляється на всеукраїнський конкурс до столиці...
Винахід семикласника ліцею № 11 міста залізничників Влада Голечка після Великодніх свят відправляється на всеукраїнський конкурс до столиці.
Діючу модель телекерованого військового робота Влад Голечко розробив під керівництвом свого вчителя трудового навчання Сергія Бідненка на заняттях гуртка «Екологічно безпечні технології», що діє у школі при обласній Малій академії наук. Їхню розробку відзначили першими місцями на міській виставці «Техніка майбутнього» та на обласному огляді технічної творчості
Ярослава ТИМОЩУК
-Однокласники Влада приходять до школи і замість вітань найперше запитують: «Як робот?» — каже вчитель трудового навчання, керівник секції Сергій Бідненко. — Він зараз — головний шкільний персонаж. За розрахунками Сергія Борисовича, на виготовлення приладу знадобилося приблизно 100 годин. Спочатку проводили теоретичні обчислення та вимірювання, потім розробляли прототипи моделі із дешевших матеріалів: дерева, пластмаси, тонколистового металу. — «Дайте мені точку опори — і я переверну світ». Цей Архімедовий вислів — наче про нашого робота, — усміхається Влад. — Конструктор рухається за допомогою важелів. Механізми, вмонтовані біля моторчика, витримують великі ноші. Робот має надійну підсилену основу, розрахований на те, щоб діяти в екстремальних ситуаціях. Прилад багатофункціональний: може піднімати 30 кілограмів вантажу, відтягувати поранених, розміновувати бомби, використовуватися у надзвичайних ситуаціях, де існує загроза життю та здоров’ю людини, і навіть виконувати певні шпигунські місії. В апараті вмонтована оперативна система, яка підтримує доступ до Інтернету через Wi-Fi або Bluetooth. За умови підключення до мережі роботом можна дистанційно керувати на відстані 100 метрів. У перспективі прилад планують удосконалити. У конструкції передбачене місце для камер денного і нічного спостереження. Також юний винахідник хоче оснастити свій витвір пультом, причепом для перевезення вантажів та висувною балкою. — Якщо є хороша основа, то модернізувати прилад легше, ніж створювати по-новому, — розмірковує Влад. — Акумулятор нашої конструкції має потужність 18 амперів. Під цим навантаженням мотор може працювати дві години. За цей час при швидкості до 30 кілометрів на годину можна здолати майже половину шляху з Ковеля до Луцька. Головне — мати доступ до Інтернету, щоб можна було здійснювати дистанційне керування. Секція «Екологічно безпечні технології», слухачем якої є Влад, наступного року хоче перейти до виготовлення техніки. За словами керівника гуртка Сергія Бідненка, це актуальніша і перспективніша галузь, адже потреба в ручній праці відпадає із вдосконаленням автоматизованого обладнання. Назви своєму творінню Влад ще не придумав. — Треба добре все обміркувати, — каже хлопець і усміхається: — Бо як робота назвеш, так він і поїде.