Курси НБУ $ 41.85 € 49.06

БАСЕЙН ДАРУЄ ЗДОРОВ’Я

У Луцьку вперше в Україні в дитячо-юнацькій спортивній школі плавання відкрився оздоровчий комплекс на весь літній період. Це не єдина добра справа школи...

У Луцьку вперше в Україні в дитячо-юнацькій спортивній школі плавання відкрився оздоровчий комплекс на весь літній період. Це не єдина добра справа школи.
— Нашій ДЮСШ вже більше тридцяти років, — розповідає директор закладу Віктор Кидалов. — Тому не дивно, що за цей час у нас сформувалася чітка інфраструктура, до якої входять дві плавальні ванни (25х14 м) і «жабенятник» (10х5 м), спортивний зал із тренажерами, реабілітаційний центр. За день послугами басейну користується понад тисячу відвідувачів, адже ціни на абонемент у нас одні з найнижчих в Україні. Невдовзі завдяки допомозі Луцького міськвиконкому і особисто Антона Кривицького ми встановимо сучасну водоочисну систему, до речі, єдину в країні. Також, спеціально пробивши дах, було створено солярій під відкритим небом. На базі ДЮСШ працює оздоровчий комплекс для людей, які перенесли важкі травми чи операції, а також із захворюваннями опорно-рухового апарату — тобто для тих, кому необхідна гідротерапія.
З оздоровчими, а також із навчальними групами працюють 12 тренерів-викладачів. В басейні ми підтримуємо стабільну температуру води 26—27оС і 30о — в «жабенятнику», бо там купаються шестирічні діти.
Також ДЮСШ організовує і оздоровчі табори. Наприклад, зараз у подібному таборі в Мукачево перебувають 18 дітей під керівництвом тренерів Олени Наумової і Сергія Максим’юка.
Плавальний басейн часто орендують різні організації, навчальні заклади. Саме на базі нашої ДЮСШ проводяться міські, обласні та міжрегіональні змагання. В принципі, тут могли б проходити турніри і загальнодержавного значення, але тут дуже малий балкон для глядачів, що є суттєвим недоліком. Якщо ж взагалі говорити про проблеми, то їх не бракує. Наприклад, протікає каналізаційна система, яку треба повністю міняти. Приміщення ДЮСШ уже старе, місцями в басейні осипається штукатурка. На підтримання школи в доброму стані грошей не вистачає. Допомагає міська влада, та її, на жаль, не підтримують приватні спонсори. Але, незважаючи ні на що, тут виховали майстрів спорту Ольгу Жучкову, Андрія Якимчука, Ольгу Корець та інших. За результатами II всеукраїнських спортивних ігор ДЮСШ посіла восьме місце з 83 шкіл, команди яких виступали на змаганнях.
— Я тут працюю 30 років, не дивно, що басейн знаю з «маленького камінця». Зараз тут створені всі умови для оздоровлення дітей, які серед відвідувачів складають дві третини. До нас приходять і професійні спортсмени. Є і постійні клієнти, є й приїжджі з Росії, Литви, Грузії, — розповіла тренер-інструктор Любов Тарасенко.
Щодо відвідувачів, то діти весело бавилися у воді, бо їм просто подобалося. Наприклад, восьмирічна Катя, яка з батьками щойно переїхала до Луцька з Барнаула (Росія), була в басейні вдруге. Після першого разу дівчинка вирішила плавати далі, і тому їй придбали абонемент. А Галина Марківна, жінка старшого віку, сказала:
— Я реабілітовуюся після дуже складного перелому. Тут працює дуже хороший колектив, який допомагає мені фізично і морально.
Зовсім інші міркування у молоді:
— Ходжу сюди в різні пори року, бо взимку на море чи на Світязь не поїдеш, та й грошей малувато, — повідомила 25-річна Оксана. — А тут мені подобається — можна поплавати і засмагати на сонечку, коли дощу немає, звичайно.
А наостанок цікаву піраміду побудував Сергій Алфьоров, тренер збірної Волині з плавання:
— Щоб підготувати майстра спорту, потрібні 20—25 першорозрядників. А щоб виховати їх, необхідно навчити плавати сім—вісім тисяч дітей. Саме цим і оздоровленням людей і займаються в центральній ДЮСШ плавання.
Мирослав ВАТАЩУК.
Telegram Channel