Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
200 РЕКТОРІВ ІЗ РІЗНИХ КРАЇН ПЕРЕЙМАТИМУТЬ ДОСВІД ЛЕСИНОГО ВИШУ

Волинь-нова

200 РЕКТОРІВ ІЗ РІЗНИХ КРАЇН ПЕРЕЙМАТИМУТЬ ДОСВІД ЛЕСИНОГО ВИШУ

20 травня ректор Ігор Коцан (на фото) провів прес-конференцію на тему «Освіта і наука у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки: перспективи та пріоритети»...

20 травня ректор Ігор Коцан (на фото) провів прес-конференцію на тему «Освіта і наука у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки: перспективи та пріоритети»

Леся БОНДАРУК



Насамперед Ігор Ярославович наголосив, що у СНУ імені Лесі Українки вивчають досвід провідних університетів світу і вже розпочали впроваджувати нововведення для покращення навчального процесу. Завдяки дистанційній формі навчання (on-line, «хмарні технології») сьогодні наші студенти мають можливість отримати диплом іноземного вишу. «Дистанційне навчання — це виклик часу, і ми ефективно працюємо над цим напрямком», — визнав він. Тим паче, що в планах СНУ імені Лесі Українки відкривати свої представництва за кордоном. І для того зроблено вже перший крок: у березні цього року після дружньої зустрічі делегації асоціації «За майбутнє» (м. Мадрид, Іспанія) з адміністрацією університету було підписано угоду про співпрацю.
Ректор СНУ зауважив, що сучасна система науки та наукових досліджень вийшла за межі одного навчального закладу, адже більше здобутків отримують учені, які об’єднують свої зусилля. Україна не повинна залишатися осторонь цих процесів. Сьогодні в нашій державі налічується 334 ВНЗ, 80% випускників шкіл стають студентами вишів. У світі намітилася тенденція до об’єднання університетів, причому навіть серед навчальних закладів із різних регіонів задля конкурентоспроможності на європейському просторі. «Об’єднання університетів можна розпочинати навіть із злиття кафедр», — розповів очільник Лесиного вишу, але при цьому уточнив, що мова не йде про об’єднання двох найбільших волинських вишів — СНУ імені Лесі Українки і ЛНТУ.
Одне із головних завдань Лесиного вишу — реалізація мовної стратегії. У наступному навчальному році студенти будуть вивчати свої спеціальності англійською мовою. Це дасть змогу юнакам і дівчатам здобувати освіту за кордоном, і якщо таких не менше 10%, то наш університет стане європейським. Нещодавно з керівництвом Краківської гірничо–металургійної академії імені С. Сташіца підписано угоду про те, що 15 спудеїв фізичного факультету (зі спеціальності «Інформаційне управління») навчатимуться у Польщі.
Під час прес–конференції Ігор Коцан ознайомив журналістів із планами побудови у парку на вулиці Потебні в Луцьку найсучаснішого ботанічного саду за участю партнерів з німецького університету. Він повідомив, що вже повністю розроблений проект на 20 мільйонів євро, його підтримав і луцький міський голова Микола Романюк. Нині триває пошук грантів для його спільної реалізації.
Також ректор Лесиного вишу представив присутнім розроблену передпроектну пропозицію студентського містечка — науково–технологічного парку на території колишньої військової частини, що на розі вулиць Львівської і Червоного Хреста у Луцьку, де зможе навчатися і працювати одночасно 3 тисячі студентів. Проектну документацію студмістечка погодився профінансувати народний депутат України Ігор Палиця.
Згідно із грандіозними планами, навчальний корпус буде 8–поверховим. На перших двох розмістяться виставкові зали, музеї, конференц–зали тощо. На решті — факультети математики, фізики, хімії, географії, біології. Будівлю колишнього військового госпіталю, яка залишилася на території, реконструюють під адміністративний корпус. На території студмістечка будуть також наукові та виробничі приміщення, бібліотечний корпус, центр дозвілля, спортивний комплекс, басейн, їдальня. Окрім гаражів та парковки, передбачене зведення і підземного паркінгу. Збудують тут також 9–поверховий гуртожиток для студентів на 1 104 місця та житловий будинок (14, 10, 8 поверхів на 3 секції, 216 квартир) для викладачів.
5 жовтня цього року у Східноєвропейському університеті імені Лесі Українки відбудеться велика міжнародна науково–практична конференція, де розглядатимуть питання інфраструктури університетів, трансфер технологій і науково–технологічних парків. На цей захід під головуванням першого заступника міністра освіти Євгена Суліми запрошено 200 ректорів найбільших університетів України та з-за кордону.
Telegram Channel