Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
ВІДПОЧИТИ «НА ВІДМІННО»

Волинь-нова

ВІДПОЧИТИ «НА ВІДМІННО»

Школа дає лише 20% тих знань, які має сучасна молода людина...

Школа дає лише 20% тих знань, які має сучасна молода людина. Решту вона черпає за межами навчального закладу. Ось чому поряд із необхідністю подбати про безпеку дітей під час літнього відпочинку та оздоровлення, треба створити якнайкращі умови для всебічного розвитку особистості. Під час нещодавнього засідання уряду прем’єр-міністр України Микола Азаров наголосив: «Літній оздоровчий сезон для дітей України ми з вами повинні відпрацювати, як то кажуть, «на відмінно». Це — завдання Президента, це – наш обов’язок»


Ірина СТЕЛЬМАЩУК


Офіційно 1 червня стартує літня оздоровча кампанія, малеча роз’їдеться у позаміські табори, запрацюють табори відпочинку на шкільних майданчиках. Загалом в Україні 3 млн дітей зможуть відпочити та оздоровитися за реальної підтримки держави. На Волині планують охопити 72 тисячі школярів. Цьогоріч в області на це буде спрямовано 36 млн гривень. Як зауважив нещодавно голова облдержадміністрації Борис Клімчук, під час роботи дитячих закладів улітку першочергову увагу звертатимуть на безпеку та якість послуг. Згідно з дорученням Президента України, показник охоплення оздоровленням та відпочинком дітей має бути не меншим, ніж торік.
«Ніяких компромісів у питаннях побутових, санітарно–гігієнічних умов та належного лікування і медичної допомоги у закладах дитячого оздоровлення і відпочинку. Всі умови перебування мають суворо відповідати встановленим нормам. Діти повинні отримати найкращий можливий сервіс, а батьки мають бути спокійні за умови відпочинку своїх дітей», – наголосив Микола Азаров.
В області працюватимуть 12 позаміських таборів, 624 табори відпочинку, де активним дозвіллям буде охоплено майже 52 тисячі юних волинян. У полі зору влади й діти, що потребують особливої соціальної уваги. Як наголосив Борис Клімчук, стовідсотково будуть оздоровлені діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (таких – 1255), у планах — організувати відпочинок й 7347 неповнолітніх із числа постраждалих від Чорнобильської катастрофи, дітей–інвалідів, малечу з багатодітних, малозабезпечених родин.
Серед пріоритетних завдань на літо-2013 – організація змістовного дозвілля для учнівської молоді. Коментуючи підготовку до оздоровчої кампанії, уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко сказав: «Відпочинок – це не просто вільний час. Це час, який має бути використаний для зміцнення здоров’я, отримання нових умінь та навичок. Для цього треба організовувати профільні й тематичні зміни для обдарованих, талановитих учнів, дітей із особливими потребами, юних спортсменів. Не можуть залишитися поза увагою і діти, які виховуються у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, які перебувають у конфлікті із законом, – усі вони мають бути охоплені змістовними формами відпочинку».
Задля організації такого дозвілля, яке б спонукало до розвитку творчих та інтелектуальних здібностей школярів, національним центром «Мала академія наук України» відкрито 12 всеукраїнських літніх профільних шкіл на базі оздоровчих таборів у різних регіонах України. Активно діють вони й на Волині.
Як розповіла директор Волинської обласної «Малої академії наук» Галина Толстіхіна, цьогорічний сезон буде насиченим різними заходами для обдарованих та здібних волинських дітей. Традиційно літня школа діятиме на базі табору «Сонячний» в Гаразджі Луцького району. Її вихованці зможуть вивчати топоніміку, фольклор. Функціонуватиме дві школи з робототехніки. Юні математики чекають цікавих занять у таборі «Ліцеїст». Уже втретє на Волині відбудеться філологічна літня школа. Юних філологів із усієї держави збирає Східноєвропейський національний університет. Дослідники-початківці вивчають творчість Лесі Українки та родини Косачів. Уже з 12 червня у таборі «Ровесник», що в Луцькому районі, розпочне роботу літня школа «Ерудит», де відпочиватимуть діти з Луцька, які є учасниками та переможцями міських, обласних та всеукраїнських олімпіад, змагань, конкурсів, виставок. Ця літня школа – одна з найбільш професійних на Волині, бо діє з 1991 року.
— «Ерудит» розпочне роботу з 12 червня. Плануємо прийняти 200 дітей. Ніколи не маємо проблем із наповненням. Навпаки – бажаючих більше, ніж може вмістити наш табір, – каже директор «Ерудита» Ігор Данильчук. – Наші вихованці – учні 7-11 класів. Заняття проходять цікаво. Управління освіти проводить відбір педагогів для літньої школи. Окрім того, що вчитель має працювати вихователем у таборі, він повинен запропонувати ще й навчальну програму на 20 годин.
В обласному Центрі науково–технічної творчості учнівської молоді управління освіти та науки облдержадміністрації, установі, що опікується роботою позашкілля, запевняють: планували заходи так, аби врахувати різносторонні інтереси дітвори. «У 2013 році під час відпочинку та оздоровлення діти мандруватимуть екологічно чистими стежками – понад 500 гуртківців, братимуть участь в екскурсіях – більш як 250. Ще 20 школярів будуть задіяні у всеукраїнських заходах. На придбання путівок для дітей пільгових категорій передбачено майже 50 тисяч гривень», – зазначає заступник директора центру Ірина Бабула.
А вже 1 червня до Міжнародного дня захисту дітей з ініціативи громадської організації «Сімейна академія «Плай» та за сприяння управління культури Луцької міської ради планується проведення «Фестивалю ідей» у рамках проекту «Луцьк для дітей». У фестивалі братимуть участь навчальні, виховні, спортивні та розважальні заклади обласного центру.
Оголосивши 2013-ий Роком дитячої творчості, Президент України чітко означив акценти: дозвілля молоді, державна опіка над обдарованими дітьми – крок до економічного зростання держави. Тому літня кампанія оздоровлення та відпочинку школярів – справа державної ваги.
Telegram Channel