Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
ЛУЦЬК ЗНОВУ ОБ’ЄДНАВ  МІСТА ЄВРОПИ

Волинь-нова

ЛУЦЬК ЗНОВУ ОБ’ЄДНАВ МІСТА ЄВРОПИ

24-25 серпня в обласному центрі Волині відбувся Міжнародний форум мерів інтеркультурних міст «Порт культур»...

24-25 серпня в обласному центрі Волині відбувся Міжнародний форум мерів інтеркультурних міст «Порт культур». У ньому взяли участь представники ради Європи, надзвичайні і повноважні посли Угорщини та Литви в Україні, мери Боткірки (Швеція), Любліна, Торуня (Польща), Женеви (Швейцарія), Горі (Грузія), а також українських Павлограда, Прилук, Житомира, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Вінниці, Білогорська

Леся БОНДАРУК



-Для Луцька ця подія знакова і символічна, — наголосив міський голова Микола Романюк. — Тут у минулому обговорювалася доля і майбутнє Європи. А сьогодні на рівні громад формується культура сучасного суспільства. Міста, що проголосили інтеркультурний підхід, головними принципами своєї політики та стратегії розвитку вважають діалог, взаємоповагу, права людини — цінності, які необхідні світові, розколотому суперечностями та конфліктами. Об’єднання у загальноєвропейській мережі відкриває унікальні можливості для творчої та відкритої співпраці.
Учасники форуму спілкувалися про культуру взаємодії та відкритості як передумову розвитку громади, сучасні виміри регіонального і місцевого розвитку, презентували свої міста. Директор Центру розвитку «Демократія через культуру» Олександр Буценко зауважив, що такі зустрічі дають змогу учасникам не лише обмінятись досвідом, а й породжують ідеї, які стають основою спільних ініціатив.
Представник Парламентської Асамблеї Ради Європи Олівер Фрімен повідомив, що національні мережі інтеркультурних міст існують у п’яти країнах Європи: Італії, Іспанії, Норвегії, Португалії та Україні. Українську платформу утворено в 2011. Вона об’єднала 11 міст, серед яких і Луцьк.
25 серпня міський голова Микола Романюк і заступник мера міста Кійов (Чехія) Антонін Кухаш підписали Меморандум про взаємовідносини. Цей документ визначає основні сфери співпраці в культурі, спорті, молодіжних обмінах, туризмі, підтримці малих та середніх підприємств.
У рамках проекту «Шлях Гедиміновичів» закріплено домовленості про створення транскордонного туристичного маршруту на території сучасних Білорусі, Литви, Польщі та України. Це допоможе відновити історичні пам’ятки, пов’язані з цією князівською династією, дослідити формування східноєвропейської ідентичності та спільної культурно–історичної спадщини. Така співпраця передбачена Меморандумом, який підписали луцький міський голова, президент Асоціації «Шлях Гедиміновичів» Микола Романюк, президент міста Люблін (Польща) Кшиштоф Жук, мер Тракайського району (Литва) Вітаутас Залєскас, заступник директора адміністрації міста Каунас (Литва) Степонас Ваічікаускас.
З чеським містом Кіров, польським Любліном і литовськими Каунасом і Тракайською областю Луцьк об’єднують спільні цінності, на яких засновані Рада Європи та Європейський Союз. Це й зазначено у Меморандумі, що закріпив попередні напрацювання.

На фото: Міський голова Микола Романюк і заступник мера міста Кійов (Чехія) Антонін Кухаш підписали Меморандум про повноправне партнерство.
Telegram Channel