Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
НА ВОЛИНІ ПОБІЛЬШАЛО МІСЦЬ У ДИТСАДКАХ І ШКОЛАХ

Волинь-нова

НА ВОЛИНІ ПОБІЛЬШАЛО МІСЦЬ У ДИТСАДКАХ І ШКОЛАХ

Що зроблено і чого очікувати освітянам нинішнього навчального року  —  в інтерв’ю з началь­ ником обласного управління освіти та науки  Олександром  ХОМИЧЕМ...

«Якісна освіта  —  запорука успішності та реалізованості. Саме тому підвищення її доступності та конкурентоспроможності є безумовним пріоритетом державної політики. Наше завдання  —  зробити все, щоб діти були готові до навчання в школах, тому щороку ми відкриватимемо нові навчальні дошкільні заклади»,  —  наголосив Президент Віктор Янукович з нагоди Дня знань.
Ці слова глави держави особливо актуальні для Волині, де щороку збільшується кількість першокласників. Скажімо, 1 вересня вперше за парти сіло майже 13,5 тисячі волинян, що на 9% більше, ніж торік. Щоб не бракувало шкільних класів і місць у дитсадках, обласна влада розбудовує освітню інфраструктуру. Будує масштабно  —  за три роки в області зведено, відбудовано, реконструйовано шкіл і дитсадків більше,  ніж за попереднє десятиліття.
Що зроблено і чого очікувати освітянам нинішнього навчального року  —  в інтерв’ю з началь­ ником обласного управління освіти та науки  Олександром  ХОМИЧЕМ



АНДРІЙ  ВОЛОШИН


-1 вересня понад 123 тисячі волинських школярів сіли за парти, — говорить Олександр Степанович. — Половина учнів розпочали навчальний рік у відремонтованих школах, подекуди з новими спортивними залами, їдальнями та внутрішніми санітарними кімнатами. Будівельники і далі зводять школи в Луцьку, селах Любохини Старовижівського району, Білині на Ковельщині та Житнівці Камінь-Каширського району. Заодно добудовують спортивні зали обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, Заболоттівської спеціалізованої загальноосвітньої школи та Володимир–Волинської спеціальної загальноосвітньої школи–інтернату. В останньому закладі оновлюють ще й адмінкорпус. Якщо темпи будівництва не знизяться, всі об’єкти невдовзі буде здано.
— Нові школи ось-ось здадуть в експлуатацію, однак, за статистикою управління освіти і науки, в районах уже маємо додаткові місця. За рахунок чого?
— Справді, до 1 вересня відкрито шість класних кімнат на 105 учнівських місць у сільських школах Старовижівського та Любешівського районів. Як правило, це добудови окремих корпусів у нетипових школах, як, наприклад, у селі Стара Гута на Старовижівщині. А до кінця 2013–го плануємо облаштувати ще 11 класних кімнат у Маневицькому та Ратнівському районах. Зазначу, щоб було зрозуміло: школи повністю готові до навчання, проте є можливість продовжити будівельні роботи, не заважаючи навчальному процесу.
Щодо капітальних ремонтів, то їх проведено в 12 загальноосвітніх школах області. Практично у кожному районі відремонтовано й реконструйовано освітні приміщення. У школах різних рівнів замінено на енергоощадні понад 1,5 тисячі вікон. Одночасно в загальноосвітніх закладах краю триває вдосконалення котельного обладнання. Наприклад, у Любешівському, Камінь–Каширському, Турійському та Володимир–Волинському районах поступово замінюють газові котли на твердопаливні, а це і краща тепловіддача, і неабияке заощадження бюджетних коштів.
— А як справи з ініційованою облдержадміністрацією розбудовою санітарних кімнат у сільських школах?
— Наприклад, в Іваничівському районі завдання виконано на сто відсотків. Тамтешня влада, педагоги залучили всі необхідні ресурси, організували батьків, які допомогли виконати ремонтні та оздоблювальні роботи. Що стосується інших районів, то санітарних кімнат немає хіба що в кількох нетипових школах — малокомплектних, першого ступеня, де, як правило, приміщення без каналізації й водовідведення. Але, попри ці труднощі, є завдання голови облдержадміністрації Бориса Клімчука, яке ми зобов’язані виконати: до кінця 2014 року на об’єктах зі щонайменшими технічними можливостями таки облаштувати санітарні кімнати. І це буде зроблено.
До слова, у близько півсотні шкіл роботи виконано наполовину або й більше. Отож, до початку опалювального сезону ще кілька закладів області забезпечимо внутрішніми санітарними кімнатами. Що не вдасться до кінця нинішнього календарного року, те реалізуємо 2014-го.
— Скільки нових місць з’явиться в дошкільних закладах області до кінця року?
— Ми реально розраховуємо на 1400 місць. У який спосіб їх створюватимемо? Звісно, насамперед покладаємо сподівання на новобудови. Адже влада системно працює над розширенням мережі дошкільних закладів на виконання соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича «Діти — майбутнє України». Наприклад, лише торік відкрито сім дитсадків, три з яких — новозбудовані. Ще три відновлено, а шість переведено з короткотривалого на повний режим роботи. Додатково створено два навчально–виховні комплекси, а на базі дошкільних закладів відкрито 38 додаткових груп. Це торішні здобутки. А нинішнього року вже відкрито дитсадки у Маневицькому районі, Ківерцівському. Ще 14 об’єктів — у роботі. Заплановано й перепрофілювання соціальних об’єктів під ДНЗ. Нині вже маємо розбивку по кожній території, кожному населеному пункту. І надалі створюватимемо навчально–виховні комплекси «школа-садок». Тобто щойно вивільняється класна кімната, її капітально ремонтують і передають, як правило, для різновікових груп. Щоправда, з денним перебуванням, однак це вже дошкільне відділення.
Щодо перепрофілювання, то й далі реконструюватимемо окремі приміщення, наприклад колишні колгоспні контори. Або сільська рада віддає своє приміщення дитсадочку і переходить до іншого. Тобто ми плануємо максимально використовувати можливості тієї матеріальної бази, що є як в освіті, так і загалом у соціальній сфері села, селища, міста. Цього та наступного року обласна влада планує створити до двох тисяч місць у дитсадках, задля чого буде відкрито ще 12 навчально–виховних комплексів. Електронний запис до дитсадків, що його з червня вже практикують у Луцьку, до кінця року запровадять і в містах обласного підпорядкування, а відтак — у більшості міст та селищ Волині.
Telegram Channel