Курси НБУ $ 41.82 € 48.98
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ МІСТ ПРАЦЮЄ НА ГРОМАДУ

Волинь-нова

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ МІСТ ПРАЦЮЄ НА ГРОМАДУ

Якщо у 2009 році область мала на соціально-економічний розвиток лише 12,5 мільйона гривень, то впродовж нас­ тупних трьох років витрачено 850 мільйонів гривень...

Наші міста повинні бути комфортними для мешканців, привабливими для туристів, у тому числі й іноземних, мати освітлені вулиці, сучасні дороги, навчальні та лікувальні заклади, цікаві об’єкти культури і спорту. На це й спрямована п’ятирічна програма «Будуємо нову Волинь», яку починаючи з 2010-го, реалізує влада краю

Василь НЕЧИПОРУК

ВІД ПЛАНІВ ДО КОНКРЕТНИХ СПРАВ
Якщо у 2009 році область мала на соціально-економічний розвиток лише 12,5 мільйона гривень, то впродовж нас­ тупних трьох років на зведення соціально значимих об’єктів Волині витрачено 850 мільйонів гривень, із них 318 мільйонів освоєні в краї торік. Це дало змогу значно модернізувати наші міста, зокрема й обласний центр. Торік у жовтні після реконструкції відкрито луцький залізничний вокзал, який став справжньою окрасою міста. Об’єкт, де  вкладено  майже 30 мільйонів гривень, став переможцем ХІІ Міжнародного конкурсу «Дім 2012 — Кришталева цеглина», що відбувся у Любліні (Республіка Польща), в номінації на кращу інвестицію у сфері будівництва по обидва боки східного кордону Європейського Союзу.
— Такий вокзал — візитка міста, — зазначив на відкритті оновленого вокзалу голова облдержадміністрації Борис Клімчук. — Ми позбулися синд­ рому опущених рук. Стали більш організованими, згуртованими, беремо зобов’язання, окреслюємо плани та реалізуємо їх.
Трохи раніше відкрили після капітального ремонту Привокзальну площу. Її реконструювали п’ять луцьких будівельних та комунальних організацій. Загальна вартість робіт — 4,331 мільйона гривень, із яких 3,333 мільйона гривень надійшли з обласного бюджету. А всього за два останні роки у впорядкування доріг та благоустрій міста вкладено близько 70 мільйонів гривень із державного та обласного бюджетів. Влада не обійшла увагою Нововолинськ, Володимир-Волинський та Ковель, які теж отримали серйозні капіталовкладення.
Завдяки доцільному поєднанню грошей громади і держави вдалося реалізувати чудові проекти, яких лучани давно чекали. У грудні минулого року в 55–му мікрорайоні міста відкрили новий дитячий садочок №40 «Дивосвіт». Тут у кімнатах відпочинку та ігрових — підлога з підігрівом. Є також пральня, їдальня, медпункт. А на території встановлено десять ігрових будиночків для малечі, прокладено тротуарні доріжки та змонтовано прожектори.
Цей дитсадок, з відкриттям якого зменшилось навантаження на інші дошкільні заклади обласного центру, зведено за дорученням Президента України Віктора Януковича на виконання його соціальних ініціатив. Загальна вартість новобудови — 27,955 мільйона гривень. «Дивосвіт» — частина комплексу соціальних об’єктів цього мікрорайону Луцька. Сюди увійде школа №27, яка розрахована на 630 учнів, спортивний зал на 1000 глядацьких місць, де можна буде приймати змагання міжнародного рівня, та басейн. Обсяг робіт сягне майже 100 мільйонів гривень.
Новий спортивний зал ще тільки проектується, тому виникла потреба оновити приміщення обласної дитячо-юнацької спортивної школи. Тут виступає гордість краю — волейбольна команда жіночої суперліги «Континіум–Волинь-Університет», займаються спортом тисячі дітей. Ремонт спортшколи розпочали  в 2011 році, обладнали сучасні роздягальні, тренерські та душові. Торік відремонтували зал, легкоатлетичний манеж, замінили старі лавки на пластикові крісла, встановили кондиціонери, полагодили дах, побілили фасад. У переліку минулорічних спортивних об’єктів, у модернізацію яких вкладені значні кошти, — комплекс у Володимирі–Волинському, ОДЮСШ, ДЮСШ імені Євгена Кондратовича в Ковелі, тренажерний зал для спортсменів-інвалідів у Луцьку.
Впорядкованим стане Меморіал Слави в обласному центрі. Його розпочали реконструювати ще 2011–го. А торік вимостили доріжки центральної алеї, відновили плити з іменами загиблих, відремонтували бетонний парапет.
Затишним і комфортним став Театральний майдан. До його модернізації долучилися представники бізнесу, які усвідомлюють соціальну відповідальність перед міською громадою. Два роки тому за кошти обласного і державного бюджетів реконструювали приміщення обласного музично–драматичного театру імені Тараса Шевченка. На часі — реставрація Художнього музею у Луцькому замку.

МЕДИКАМ — УМОВИ ДЛЯ РОБОТИ, ПАЦІЄНТАМ — КОМФОРТНЕ ЛІКУВАННЯ
Протягом двох останніх років обласна та Луцька міська лікарні отримали сучасне обладнання на 60 мільйонів гривень. Відтак виникла необхідність не тільки зміцнити матеріально-технічну базу цих закладів, а й створити лікарям належні умови для роботи, пацієнтам — комфортне перебування. Тому в Луцькій міській лікарні за кошти держбюджету реконструювали приміщення центру кардіоваскулярної патології і тромболізису. В обласній лікарні капітально відремонтували 18 стаціонарних і поліклінічних відділень, замінили 5 тисяч квадратних метрів покрівлі. У травні цього року тут відкрили оновлене приймальне відділення.
Позитивні зміни відчули і пацієнти центральних районних лікарень. Реанімаційні і дитячі відділення реконструювали у Ківерцях, Горохові, терапевтичне — у Берестечку, реанімаційне — у Луцькій ЦРЛ. Торік у серпні прийняла відвідувачів поліклініка Шацької ЦРЛ, де є денний стаціонар на 20 ліжок і пункт швидкої допомоги.
Суттєво змінився ще один соціальний заклад — обласний госпіталь для інвалідів. У 2003-2004–му роках частину палат відремонтували, але на тому роботи зупинились. І тільки у 2012–му тут поліпшили умови для перебування для ветеранів у всіх палатах. Відремонтували коридори на двох поверхах, облаштували реєстратуру, частково полагодили дах. На це витрачено майже 3 мільйони гривень: 1,8 мільйона гривень надійшло з обласного бюджету, 780 тисяч додали всі райони й міста краю, 295 тисяч зібрали благодійники. Загалом до важливої справи долучились майже 100 підприємств та організацій.
Торік реконструювали Луцький геріатричний інтернат і гінекологічне відділення обласного онкологічного диспансеру, де ще триває підготовка двох приміщень до встановлення спеціалізованого обладнання з опромінення онкохворих: лінійного прискорювача і комп’ютерного томографа. На придбання такої апаратури 14 мільйонів гривень спрямує благодійний фонд Ріната Ахметова «Розвиток України», який торік виділив 3 мільйони гривень на обладнання сучасної генетичної лабораторії в обласному протитуберкульозному диспансері. Тут за кошти обласного бюджету добудували ізольоване відділення на 40 ліжок для хворих із найскладнішими формами туберкульозу. На це спрямували 2,5 мільйона гривень. Триває реконструкція приміщення комунального закладу «Волинський обласний центр екстреної допомоги та медицини катастроф».
Торік уведено в експлуатацію другу чергу Іваничівської ЦРЛ. Її п’ятиповерховий корпус збудували давно. Проте пацієнтів обслуговували у старому невеликому приміщенні, оскільки коштів на внутрішні роботи і облаштування не було. З мертвої точки справу зрушили лише 2012–го: на добудову лікарні держава виділила 17 мільйонів гривень, ще 1,8 мільйона спрямовано з обласного бюджету. За півроку будівельники впорядкували три поверхи, де зараз розташовані хірургічне, неврологічне, пологове та реанімаційне відділення.
Нині у Луцьку швидкими темпами будують перинатальний центр. Президент України Віктор Янукович підтримав ініціативу волинян щодо спорудження цього об’єкта, що здійснюється в рамках Національного проекту «Нове життя — охорона материнства та дитинства». Центр заплановано ввести в експлуатацію у 2014 році, а загальна вартість — 90 мільйонів гривень.

І ВУЛИЦІ, І ДОРОГИ — ЗА НОВИМИ СТАНДАРТАМИ
Минулого року значно поліпшили вулично–дорожню інфраструктуру Луцька. Тут вперше за останнє десятиліття відразу в кількох мікрорайонах впорядкували 11 дворових територій, полагодили мости, турнікетні огорожі, зупинки громадського транспорту, відновили монументальні знаки на в’їздах у місто. А тепер змінюють свій вигляд двори інших багатоповерхівок.
Торік на початку жовтня під час зустрічей у Кабінеті Міністрів України голові облдержадміністрації Борису Клімчуку вдалося переконати високопосадовців у необхідності перерозподілити видатки державного бюджету, призначені для протипаводкових заходів у нашій області. Передусім йшлося про кошти для відновлення гідрологічного режиму та очищення русла річки Сапалївка (900 тисяч гривень), а також для капітального ремонту водовідвідної мережі, щоб запобігти підтопленню Центрального парку культури і відпочинку імені Лесі Українки (600 тисяч гривень) у Луцьку. І вже 30 липня цього року під час сильної зливи лучани пересвідчилися, що таке рішення було далекоглядним. Бо якраз розчищене русло Сапалаївки прийняло багато води, з якою не могли впоратися колектори зливової каналізації.
Цього року, врахувавши прохання мешканців вулиці Героїв УПА, що в обласному центрі, та на клопотання голови облдержадміністрації Бориса Клімчука, уряд виділив 27 мільйонів гривень на зміцнення берегів Стиру в мікрорайоні Вишків. Роботи тут уже тривають.
2014–му в Україні розпочнуться комплексні роботи з відновлення міських автомобільних доріг. Про це в інтерв’ю українським телеканалам заявив 30 серпня Президент України Віктор Янукович. Вже цього року в Луцьку капітально відремонтовано проїзну частину проспекту Перемоги, де витрачено 2,5 мільйона гривень. Саме такої якості мають бути всі головні дороги наших міст.
Telegram Channel