Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
ЗДОРОВ’Я І СИЛУ ВОЛІ МОЛОДЬ ГАРТУЄ НА ШКІЛЬНИХ СТАДІОНАХ

Волинь-нова

ЗДОРОВ’Я І СИЛУ ВОЛІ МОЛОДЬ ГАРТУЄ НА ШКІЛЬНИХ СТАДІОНАХ

Одним із важливих чинників здорового способу життя є фізична культура та спорт. Тому створення умов для залучення громадян, особливо дітей, до таких занять — один із пріоритетів діяльності влади...

Одним із важливих чинників здорового способу життя, профілактики захворювань, організації змістовного дозвілля та всебічного гармонійного розвитку людини є фізична культура та спорт. Тому створення умов для залучення громадян, особливо дітей, до таких занять — один із загальнодержавних пріоритетів діяльності влади...


Василь НЕЧИПОРУК


«Здоров’я нації, кожного українця — це основа щасливого та довгого життя. Держава буде робити все можливе, щоб кожен громадянин у будь–якому куточку країни мав можливість активно займатися фізичною культурою», — сказав Президент України Віктор Янукович в інтерв’ю всеукраїнському аналітичному журналу «Олімпійська арена».
В Україні всіма видами фізкультурно–оздоровчої роботи охоплено 2,7 мільйона дітей у віці до 18 років, що становить 34,2%. У сільській місцевості цей показник дещо нижчий — 23,4%. Варто визнати, що пропаганда здорового способу життя в нас ще значно відстає від розвинених країн світу. Там молода людина з цигаркою і пляшкою пива — це виняток. І навпаки: ті, хто бере активну участь у спортивних змаганнях, відстоюючи честь свого навчального закладу чи своєї фірми, — у неабиякій пошані. Через те за кордоном і рівень захворюваності нижчий, і середня тривалість життя вища.
Саме тому в нових соціальних ініціативах Президента так багато уваги присвячено активізації залучення дітей до спортивних занять. Виконуючи доручення Віктора Януковича, Кабінет Міністрів України у березні цього року затвердив загальнодержавну програму розвитку фізичної культури і спорту на 2013 — 2017 роки. У ній чимало нововведень, започаткованих       цього навчального року, стосуються фізичної підготовки. Першокласникам замість оцінок на фізкультурі ставитимуть «залік» або «незалік». Кількість навчальних годин із цього предмета збільшують із двох до трьох на тиждень. А молодші школярі протягом кожного уроку матимуть дві короткі паузи на фізичні вправи.
Першочерговим завданням місцевої влади глава держави визначив наведення ладу зі шкільними майданчиками, більшість із яких не оновлювалися упродовж двох–трьох десятиліть. Тому за два роки в Україні необхідно модернізувати спортивні споруди у понад 28 тисячах шкіл та садочків, адже саме тут діти вперше знайомляться з різними видами спорту, обирають той, який їм до вподоби, розвивають свої здібності. Держава ж бере на себе фінансування будівництва нових об’єктів. За п’ять років у країні заплановано спорудити 50 плавальних басейнів, 2500 спортивних майданчиків, 27 комплексів.
На початку цього року в Україні функціонувало 1664 дитячо-юнацькі спортивні школи різних форм власності та підпорядкування. Останнім часом закріпилася тенденція залучати до регулярних занять у цих закладах не менш як      12—13 відсотків учнівської молоді. Щороку збільшується кількість клубів за місцем проживання, розвивається мережа центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Так, нині діє 4576 клубів фізкультурно–оздоровчої та спортивної спрямованості, у тому числі за місцем навчання — 444 клуби, місцем роботи — 274, місцем проживання — 3858 клубів. Сюди приходить 875,4 тисячі осіб.
На Волині працює школа вищої спортивної майстерності та 43 дитячо–юнацькі школи. Тут майже 12 тисяч учнів (а це 10,1% школярів області) займаються 26 видами спорту. У навчальних закладах діє 639 клубів, де олімпійськими та неолімпійськими видами спорту охоплено близько 32 тисяч юнаків і дівчат. У 13 центрах «Спорт для всіх» гартують своє здоров’я 4036 осіб.
В краї діє 31 стадіон, 443 спортивні зали,         7 плавальних басейнів, 15 тенісних кортів, 379 футбольних полів, 1732 майданчики (з них 33 — із синтетичним покриттям, 550 — із тренажерним обладнанням). Є також      273 приміщення для фізкультурно–оздоровчих занять. З них 108 обладнано тренажерами.
Цьогоріч на підтримку фізичної культури та спорту Волині з місцевих бюджетів передбачено майже 25,5 мільйона гривень. Кошти, що виділені впродовж останніх років, пішли на зміцнення матеріальної бази спортивних закладів. Зокрема, торік на ремонт, реконструкцію та будівництво нових споруд затрачено понад 15,8 мільйона гривень, з них 8,4 мільйона — кошти державного бюджету, решта — обласної скарбниці. Вдалося частково модернізувати матеріально–технічну базу ДЮСШ №1 і №2 СДЮШОР з плавання у Луцьку, дитячо–юнацьких спортивних шкіл Рожищенського, Ратнівського, Шацького, Горохівського, Луцького районів. Повністю оновили приміщення Ковельської комплексної ДЮСШ, де капітально відремонтовано ігровий спортивний зал, дві роздягальні, велику ванну басейну.
Торік продовжили ремонт в обласній ДЮСШ, закінчили будівництво спортивного комплексу Володимир–Волинського міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». А в сільських школах Ківерцівського, Старовижівського, Луцького, Камінь–Каширського, Шацького, Ковельського, Горохівського, Володимир–Волинського, Любешівського і Турійського районів капітально відремонтували або добудували спортивні зали. Три нові майданчики зі штучним покриттям з’явилися в Луцьку та Ковелі.
Цього року триває оновлення спортивних об’єктів. Зокрема, у травні відкрили новий сільський стадіон у Маяках Луцького району. Триває облаштування бігових доріжок із синтетичним покриттям на стадіоні «Колос» у Любешові.
Наша молодь має можливості дізнатися, наскільки популярні у Сполучених Штатах Америки і в Європі змагання з ігрових видів. Відстоювати спортивну честь своєї школи, коледжу, університету там престижно. За команду свого навчального закладу вболівають шкільні колективи, переможці стають героями в очах однолітків. Нам варто запозичувати такий досвід.
Першим кроком у цьому напрямі стало проведення у 2012 році Національного турніру з футболу між командами загальноосвітніх навчальних закладів «Євро-2012». Президент України Віктор Янукович запропонував у 2014—2015 роках організувати такого ж рівня змагання шкільних баскетбольних команд «Євро-2015». Близько 100 тисяч учасників виборюватимуть право представляти свій навчальний заклад у престижному турнірі.
А цього року Міністерство молоді та спорту спільно з Федерацією футболу започаткувало Міжнародний юнацький турнір із футболу на Кубок Президента України. Його фінал відбудеться з 27 вересня по 6 жовтня в дитячому центрі «Артек». У ньому візьмуть участь чотири команди України та по одній — з Росії, Білорусі, Польщі та Латвії. Такі змагання стануть щорічними. 
Telegram Channel