Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
ПРО СПОРТМАЙДАНЧИКИ  ТА СТАДІОНИ  ПОДБАЮТЬ ГРОМАДИ

Волинь-нова

ПРО СПОРТМАЙДАНЧИКИ ТА СТАДІОНИ ПОДБАЮТЬ ГРОМАДИ

Близько трьох десятків волонтерів — депутати облради, службовці облдержадміністрації та студенти вишів — прийшли в Центральний парк культури й відпочинку Луцька на толоку, щоб впорядкувати занедбаний спортмайданчик біля міського пляжу на березі Стиру...

Близько трьох десятків волонтерів — депутати облради, службовці облдержадміністрації та студенти вишів — прийшли в Центральний парк культури й відпочинку Луцька на толоку, щоб впорядкувати занедбаний спортмайданчик біля міського пляжу на березі Стиру. Тепер завдяки такій ініціативі управління у справах сім’ї, молоді та спорту й обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» лучани мають міні-стадіон для занять фізкультурою та оздоровлення на свіжому повітрі


Володимир Харченко



Комплексний спортмайданчик, що за дамбою навпроти Луцького зоопарку, завжди приваблював городян. Його зазвичай називають стадіоном «Спартак», хоча формально ніколи не належав цьому фізкультурно–спортивному товариству. Без дбайливого господаря він заріс травою та чагарниками, а металеві турніки і футбольні ворота покрила іржа. Врятувати споруду від остаточного руйнування вирішили службовці облдержадміністрації спільно з працівниками центру «Спорт для всіх».
— Правила здорового способу життя формуються змалку. «Здорова нація — сильна держава», — на цьому постійно наголошує Президент Віктор Янукович. Тому влада має сприяти якнайширшому залученню дітей та молоді до фізкультури, щоб відвернути їх від згубних звичок і спокус, — зазначає голова облдержадміністрації Борис Клімчук. — Наразі масовим спортом в області охоплено 10 відсотків школярів. Це немало, але маємо працювати, щоб кількість юних прихильників спорту зростала.
Рятувати занедбаний стадіон, що в міському парку, розпочали ще навесні, коли стартував всеукраїнський місячник «Спорт для всіх — спільна турбота».
— Тоді й запланували впорядкувати майданчики, що розташовані у житлових мікрорайонах та місцях відпочинку волинян, — пригадує ініціатор толоки начальник обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Галина Карнаухова. — Наші працівники взяли опіку над кількома спортивними спорудами і навели там лад. На стадіоні біля Стиру роботи довелося припинили через паводок. І лише нині, незадовго до Дня фізичної культури і спорту, вдалося остаточно відновити спортмайданчик, де й надалі будемо підтримувати порядок.
Окрім чиновників, до справи долучилися й депутати обласної ради, зокрема голова постійної комісії з питань молодіжної політики, спорту і туризму Олег Батюк. Разом із ним на толоку прийшли студенти Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, юні спортсмени, які зголосилися після навчання допомогти в облаштуванні майданчика.
— Сподіваюся, нашим прикладом скористаються громади не лише міст обласного підпорядкування, — каже обранець волинян. — У райцентрах і селах теж можна гуртом узятися за цю потрібну справу. Адже впорядкування занедбаних стадіонів обійдеться значно дешевше, ніж будівництво нових. Навіщо витрачати бюджетні кошти на зведення споруд «від фундаменту», якщо можна відремонтувати, підфарбувати, замінити старі турніки й підрихтувати футбольні поля?
В управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації сподіваються, що добру справу, започатковану в Луцьку, продовжать міські і сільські громади. Бо голова облдержадміністрації Борис Клімчук доручив ретельно проаналізувати, в якому стані спортивні споруди і спортмайданчики в населених пунктах краю.
— Ситуацію вивчатимемо впродовж вересня, — розповіла Галина Карнаухова. — Побуваємо в районних центрах. А в жовтні результати моніторингу обговоримо на засіданні колегії облдержадміністрації.
Працівники управління у справах сім’ї, молоді та спорту вже з’ясували, що на Волині понад 3 тисячі спортмайданчиків, які добротно утримують у навчальних закладах, при міських, сільських і селищних радах. Іще близько сотні міні-стадіонів чекають дбайливих господарів.
— Спочатку ці споруди потрібно облікувати, потім залучити громади до їх облаштування, — наголошує керівник. — Хочу, щоб колеги із райдержадміністрацій та місцевих центрів «Спорт для всіх», яких на Волині вже 13, підтримали наш почин. Адже на сільському стадіоні чи спортивному майданчику починається не тільки дорога у великий спорт, а й до здорового способу життя.
Telegram Channel