Курси НБУ $ 41.82 € 48.98
ВЛАДА РОБИТЬ КРОКИ НАЗУСТРІЧ ПІДПРИЄМЦЯМ

Волинь-нова

ВЛАДА РОБИТЬ КРОКИ НАЗУСТРІЧ ПІДПРИЄМЦЯМ

Держава — від урядовців до влади на місцях — і надалі створюватиме сприятливий клімат для розвитку та законодавчого захисту підприємництва, адже малий, середній і великий бізнес є рушійною силою активізації національної економіки...

Держава — від урядовців до влади на місцях — і надалі створюватиме сприятливий клімат для розвитку та законодавчого захисту підприємництва, адже малий, середній і великий бізнес є рушійною силою активізації національної економіки. Ці слова Президента Віктора Януковича, виголошені 12 вересня під час робочого візиту до Луцька, втілилися в реальні справи: за підсумками зустрічі з господарським активом області глава держави дав урядовцям низку доручень, що ґрунтувалися на інноваційних пропозиціях і побажаннях саме волинських підприємців. Принаймні дві ідеї щодо вдосконалення конструктивного діалогу між владою та бізнесом, які озвучив генеральний директор групи компаній «Модерн-Експо» Петро ПИЛИПЮК (на фото), було негайно передано в профільні міністерства для подальшої розробки і втілення в життя


ОЛЕКСІЙ НОВОСАД


«Президент приїхав, вислухав, почув нас і зробив правильні висновки, — коротко охарактеризував візит глави держави генеральний директор «Модерн–Експо» Петро Пилипюк. — Що можна ще бажати? Хіба щоб вистачило мудрості та волі як урядовцям, так і владі на місцях усі ті президентські доручення втілити в життя…».
У цих словах керівника однієї з найуспішніших компаній не лише Волині, а й Східної Європи — сподівання всіх підприємців краю, представників малого, середнього та великого бізнесу. Адже на зустріч із Президентом гендиректора «Модерн–Експо» делегувала Федерація роботодавців Волині та Рада підприємців області, які він очолює.
— У виступі–зверненні до Віктора Федоровича я окреслив нинішню ситуацію в регіоні, особливо наголошуючи на неспростовному факті — на Волині досить комфортний клімат для ведення бізнесу, — розповідає Петро Пилипюк. — Усе пізнається в порівнянні: нинішня влада нарешті позбулася формального підходу до проблем бізнесу, а реально робить усе, щоб пришвидшити розвиток підприємництва. Маю на увазі спрощення дозвільної системи, запровадження «єдиного вікна», відкриття низки центрів обслуговування, новітніх інформативних ресурсів. Є нормальний діалог, кажу це як член Ради Федерації роботодавців, голова Ради підприємців Волині, адже на проблеми, що їх порушували в рамках цих об’єднань, влада реагувала миттєво, конструктивно і правильно. Звідси — логічний висновок: бізнес-клімат на Волині позитивний.
На зустрічі з Президентом керівники–господарники розповіли й про те, що найдужче турбує сумлінних платників податків. Найперше — невиправдано велика кількість перевірок органів контролю.
— Відверто кажучи, багатьох бізнесменів — чесних і сумлінних платників — ображає недовіра. Можливо, фокус потрібно навести на тих, хто в тіні або взагалі уникає сплати податків? За всі підприємства Волині не скажу, але у нас торік було 20 перевірок, а за вісім місяців нинішнього — 16. Ми розуміємо, що не з доброго дива ці перевірки, вони регламентуються законом, — каже Петро Пилипюк. — Але якби їх було менше, то, напевно, було б більше роботи та менше роздратування з боку підприємців. Тому ми запропонували впорядкувати процедури та періодичність перевірок. Одним зі способів може бути створення так званих білих списків платників податків, до яких увійдуть високоефективні підприємства зі значно більшим рівнем заробітної плати, ніж у середньому в країні, а отже, з високим рівнем сплати податків у бюджет. Було б добре, якби провідним підприємствам органи контролю влаштували канікули, адже перевіряти сумлінних — це, погодьтеся, не тільки гаяти час, а й витрачати кошти платників податків. Приємно, що Президент дослухався до цієї пропозиції й дав відповідні доручення урядовцям, голові Податкової служби.
Варто нагадати про дієвість подібних кроків. Наприклад, за два з половиною роки Податкова служба зменшила кількість перевірок у сім разів. Як наслідок, на Волині добровільна сплата податків, скажімо, лише нинішнього року збільшилася на 37% порівняно з минулим. Якщо проаналізувати статистику попередніх, то результат вражає: добровільна сплата зросла щонайменше вдвічі.
На зустрічі з Віктором Януковичем волинські бізнесмени не оминули проблем будівельної галузі, що є локомотивом економіки та соціально-суспільного розвитку краю.
— Передусім — це недосконалість дозвільної системи, — зазначає Петро Пилипюк. — Два роки тому парламент ухвалив низку нормативно–правових актів, які значно поліпшили роботу в будівельній галузі. Але за останній рік відомчими листами і нормативними актами знову було централізовано функції інспекції архітектурно–будівельного контролю, що суттєво ускладнило погодження дозволів. Дається взнаки і те, що будівельники фактично зобов’язані субсидувати організації, які займають монопольне становище на ринку, «вимиваючи» свої обігові кошти.
Робить честь Президенту Вікторові Януковичу, що він негайно розпорядився обговорити ці проблеми на найближчих урядових нарадах, запевнивши волинян, що не дозволить Києву «тягнути на себе ковдру в цьому питанні». Водночас глава держави ствердив намічений курс на поліпшення соціального забезпечення людей. Що, власне, було відповіддю на запитання волинського бізнесу про купівель­ ну спроможність співвітчизників.
— Президент дав чітко зрозуміти, що бізнес, підприємці мусять працювати над тим, аби діяльність їхніх фірм чи компаній була ефективною. Тоді й буде збільшення зарплат, зростання купівельної спроможності працівників, — розповів Петро Пилипюк. — Натомість влада має забезпечити підвищення зарплат бюджетникам, виплат пенсіонерам і пільговим категоріям громадян. А ми, представники ділових структур, переконані: якщо держава й надалі втілюватиме президентські ініціативи, то й бізнес це відчує через зростання купівельної спроможності громадян.
Telegram Channel