Днями у Луцькій міській раді відбулася презентація проекту «Створення ефективної системи здорового харчування школярів»...
Днями у Луцькій міській раді відбулася презентація проекту «Створення ефективної системи здорового харчування школярів». Ініціатор упровадження цієї новинки — депутат міськради Анатолій ПАРХОМ’ЮК.
Анна КАРАСЬ
У загальноосвітніх навчальних закладах пропонують запровадити електронну картку, яка може виконувати різні функції: засобу безготівкового розрахунку, дитячої соціальної картки, шкільної перепустки, читацького чи учнівського квитка. Але найголовніша з-поміж них — зручно і швидко розраховуватися в їдальні, харчуватися, навіть якщо немає грошей. Експерт компанії «Комп’ютерні касові системи» Олександр Калінін пояснив, що батькам такий електронний документ допоможе контролювати харчування дитини. Вони знатимуть, що їхні гроші син чи донька витратили не на шкідливі чипси чи сухарики, а на повноцінну їжу. А ще розрахунок карткою зафіксує час перебування дитини в навчальному закладі — це можна відстежити в інтернеті на спеціальному сайті програми. Картки відрізнятимуться і наповненням (на них вноситимуться певні соціальні пільги, якими користується учень), і зовні (колір визначатиме вікову групу). За словами експерта, переваги такої системи розрахунку в їдальнях відчули учні деяких шкіл Москви та Санкт–Петербурга. Їхні батьки задоволені нововведенням. А от керівники луцьких шкіл, які взяли участь у презентації, поки що налаштовані доволі скептично до такої автоматизації учнівських їдалень. Бо для втілення запропонованого проекту потрібні чималі кошти — щоб придбати і встановити термінали поповнення, два комп’ютери (для серверного забезпечення та проведення платежів), виготовити персональні картки, найняти людину, яка наповнюватиме та контролюватиме базу даних навчального закладу. А ще ж потрібна ліцензія на право користуватися системою. Тому на запитання освітян: «В яку суму обійдеться така розкіш?», Олександр Калінін нічого конкретного не відповів. А що робити, коли у школі через технічні причини не стане світла? Як проконтролювати, щоб учні не користувалися чужими картками, бо індивідуального пін–коду для них не передбачено? Певні незручності виникнуть і якщо школяр згубить картку. А скільки банки зможуть заробити на дитячому харчуванні? Адже на їхні рахунки будуть постійно надходити батьківські гроші. Насторожує й те, що до цього часу жоден навчальний заклад України не користується таким проектом. Луцький міський голова Микола Романюк запевнив, що буде створено робочу групу, яка докладно вивчить це питання. — Проект тільки на стадії розробки. Наступний крок — презентація системи батьківським колективам, а тоді — зустріч із банківськими представниками. Остаточне рішення прийматимемо лише після обговорення всіх плюсів та мінусів реорганізації шкільного харчування в місті. Якщо нову систему буде сприйнято і погоджено, її впроваджуватимуть централізовано, із залученням коштів міського та державного бюджетів.