Курси НБУ $ 41.75 € 48.61

МИШКА МАЛА, ТА ШКОДА ВІД НЕЇ ВЕЛИКА

Цьогорічні погодно-кліматичні умови були сприятливими для розмноження мишовидних гризунів. Сьогодні вони заполонили посіви багаторічних трав, ріпаку, придорожні смуги, неугіддя, ранні посіви озимих зернових культур...

Цьогорічні погодно-кліматичні умови були сприятливими для розмноження мишовидних гризунів. Сьогодні вони заполонили посіви багаторічних трав, ріпаку, придорожні смуги, неугіддя, ранні посіви озимих зернових культур.

Слід відзначити, що харчуються ці гризуни насінням майже всіх культур, об’їдають сходи, пошкоджують овочі, а восени і взимку — коріння і кору саджанців. Солому і сіно перегризають на потеруху, значної шкоди завдають бурякам, картоплі, моркві, капусті під час зимового зберігання в буртах і кагатах та сховищах. Розмножуються дуже інтенсивно. Протягом року дають до десяти приплодів по 5—6 мишенят, а часто — і по 10—13.
Постійно зростаюча кількість гризунів, особливо в посівах багаторічних трав, ріпаку та озимих зернових культур може спричинити значне пошкодження як в осінньо–зимовий, так і весняно–літній період і в підсумку призвести до значних втрат врожаю.
Порогова чисельність гризунів, при досягненні якої слід обов’язково обробляти посіви сільськогосподарських культур родентицидами, тобто препаратами для знищення гризунів, у відповідності до економічних порогів шкодочинності становить: на багаторічних травах — 5—8 колоній на гектар, на озимих зернових культурах та ріпаку — 3—5 колоній.
Ефективними препаратами для боротьби з мишовидними гризунами є бактороденцид, броди сан А, роденфос, стрілець, шторм, ротрон та інші препарати, дозволені для використання в Україні.
Одним із найефективніших препаратів проти мишовидних гризунів є зерновий вологий бактороденцид, який виготовляється в обласній фітосанітарній лабораторії. Він діє лише на гризунів і безпечний для людей та навколишнього середовища. Його можна застосовувати в тваринницьких, складських приміщеннях, сховищах, парниках, скиртах, на полях, пасовищах. Словом, там, де використання інших отрутохімікатів небезпечне для людей, домашніх тварин і навколишнього середовища. Застосування цього біологічного препарату призводить  до  загибелі  майже   95 відсотків гризунів. Доза внесення препарату на сільськогосподарських угіддях становить 2-3 г на одну нору або 2-3 кг на один гектар.
Для боротьби з мишовидними гризунами обласна фітосанітарна лабораторія реалізовує фізичним особам та господарствам усіх форм власності вологий зерновий бактороденцид. Тож керівникам і спеціалістам сільськогосподарських підприємств при виборі засобів захисту проти мишей радимо віддати перевагу цьому препарату. Він і шкідників знищить, і водночас зменшить пестицидне навантаження на грунт.
За консультаціями про застосуван­ ня засобів захисту від мишовидних гризунів та придбання препаратів слід звертатись: с. Зміїнець, вул. Ліскова, 1, Луцького району.
Телефони: 77-24-01,77-24-10, 72-71-47,72-71-31,72-60-73.
e-mail [email protected]


Фахівці ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія»
В. Бойчук, Л. Кузнецова. 
Telegram Channel