Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
ТВЕРДІ РАДІОАКТИВНІ ВІДХОДИ ПОЧНУТЬ ПЕРЕРОБЛЯТИ В 2016 РОЦІ

Волинь-нова

ТВЕРДІ РАДІОАКТИВНІ ВІДХОДИ ПОЧНУТЬ ПЕРЕРОБЛЯТИ В 2016 РОЦІ

На Рівненській АЕС триває спорудження комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ) за проектом TACIS...

На Рівненській АЕС триває спорудження комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ) за проектом TACIS. Будівництво розпочалося в 2007 році за програмою співпраці між Єврокомісією та Україною. Мета цього проекту — підвищити рівень безпеки експлуатації атомної електростанції через впровадження передових технологій, які гарантують міжнародні стандарти поводження з радіоактивними відходами

Юрій БЕРЕЗА


Комплекс складається з низки установок, що перероблятимуть відходи, накопичені на Рівненській АЕС, поточні відходи, а також ті, які утворюються не тільки у процесі роботи енергоблоків, а й під час зняття їх з експлуатації. Згідно з класифікацією Основних санітарних вимог України, це низькоактивні відходи. Кінцевий продукт їх переробки можна зберігати довго, а також відправляти його на захоронення на спецпідприємствах.
До складу комплексу, що впроваджується на РАЕС, входять установка вилучення відходів із вічок сховищ твердих РАВ, обладнання фрагментації й сортування, а також суперпресування та вимірювання активності. Вони доставлені за проектом TACIS. А за кошти ДП НАЕК «Енергоатом» закуплені установки дезактивації, очищення мастила та цементування. Більшість обладнання уже надійшла на склади Рівненської АЕС. Уже відбулися заводські приймальні випробування та навчання персоналу. Укладено договір із проектною організацією, а це Київський інститут «Енергопроект», і розроблено проект комплексу з переробки РАВ. Він отримав позитивну оцінку ДП «Укрдержбудекспертиза». Зокрема, в експертному звіті зазначено, що «проект розроблено з дотриманням вимог міцності, надійності та довговічності будівель і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження та енергоефективності…».
Зараз триває узгодження документів у Кабінеті Міністрів України. Впровадження комплексів із переробки радіоактивних відходів — загальноприйнята світова практика. Сьогодні вони працюють практично у всіх країнах, які експлуатують атомні електростанції: Росії, США, Японії, країнах Європи та інших. В Україні, крім Рівненської АЕС, такий комплекс паралельно споруджуватимуть на Запорізькій АЕС. На РАЕС комплекс із переробки твердих радіоактивних відходів заплановано запустити у 2016 році.
Telegram Channel