Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
ЩОБ РАНИ ВЕТЕРАНІВ МЕНШЕ БОЛІЛИ

Волинь-нова

ЩОБ РАНИ ВЕТЕРАНІВ МЕНШЕ БОЛІЛИ

28 жовтня українці всенародно відзначили звільнення наших земель від фашистських загарбників, вшанували героїзм і жертовність ветеранів Другої світової війни...

28 жовтня українці всенародно відзначили звільнення наших земель від фашистських загарбників, вшанували героїзм і жертовність ветеранів Другої світової війни. «Наш святий обов’язок — ніколи не забувати про цей подвиг, — зазначає Президент України Віктор Янукович. — Ми піклуватимемося про кожного, хто наближав Перемогу і врятував Україну, світ від фашистського ярма. Будемо використовувати економічні досягнення держави для забезпечення потреб ветеранів Великої Вітчизняної війни, підвищення рівня їх життя і добробуту». Завдяки соціальним ініціативам Президента 69-у річницю визволення України герої-визволителі зустрічають із достойними пенсіями, соціальними пільгами та виплатами. Держава також зробила чимало для того, щоб забезпечити ветеранів війни лікуванням та оздоровленням


Олег МИКОЛАЙЧУК



На Волині надзвичайно важливим для нинішньої влади є турбота про збереження здоров’я та продовження життя визволителів. На диспансерному обліку в медичних закладах краю майже 42 тисячі учасників війни. З них більше 5 тисяч осіб торік отримали медичні послуги в обласному госпіталі ветеранів війни. А нинішнього року тут пролікувалися вже на кілька сотень більше. Колишні фронтовики, зокрема й визволителі краю, учасники війни мають змогу оздоровлюватися в сучасних комфортних умовах.
— Найліпшим подарунком для ветеранів є модернізація госпіталю, де за сприяння влади і спонсорів по–європейськи відремонтували частину приміщення, кабінети обладнали новою медичною апаратурою, зокрема встановили високотехнологічний рентгенівський комплекс, апарат УЗД, устаткування для кабінету функціональної діагностики, — зазначає головний лікар обласного госпіталю для інвалідів війни, заслужений лікар України Тетяна Масікова. — В нашому закладі капітально відремонтували палати, коридори і медичні кабінети двох поверхів, змонтували близько півтора десятка нових санвузлів. Нинішня модернізація госпіталю — найсуттєвіша за всю історію закладу.
Така ретельна увага влади до лікування ветеранів не випадкова. Бо медичний заклад, де вони оздоровлюються, — унікальний в Україні. Він знаходиться в обласному центрі, а тут зосереджені висококваліфіковані фахівці, створено найкращі умови для лікування та операційного втручання. В інших областях подібні заклади — санаторно–оздоровчі, тому й розташовані далеко за межами міст.
— Наш госпіталь — суто лікувальний з солідною базою та фахівцями найвищої кваліфікації, — каже керівник закладу. — Із 45 лікарів 24 мають вищу категорію. Серед медсестер, які доглядають за ветеранами, більше половини — теж із найвищою категорією. До всього, це практично єдиний медичний заклад в області, де завдяки кваліфікації медиків і сучасному обладнанню можна оперувати, доглядати і виходжувати важкохворих людей поважного віку. 70—80–річних пацієнтів зазвичай не ризикують оперувати в інших закладах.
Упевненості тутешнім медикам додає передусім технічне оснащення шпиталю, яке він отримав за сприяння обласної влади. Нині його хірургічне відділення відповідає справді європейським стандартам. Скажімо, інструментарій операційного блоку, що складається з двох операційних — для чистих і гнійних операцій, є одним із найліпших на Волині. До всього, він щороку оновлюється. Торік закуплено електрохірургічний  високочастотний апарат ЕХВЧ «Надія» — комбінований апарат, так званий електроніж. З’явилися два відсмоктувачі, апарат ультразвукової діагностики «Ультіма–PRO 30». Ця та інша апаратура дозволяє робити хворим будь–які надскладні операції.
— В інших відділеннях теж маємо змогу щороку замінювати більшість застарілих моделей медичної апаратури на високотехнологічні, — кажуть медики. — Звісно, таке неможливе без державної підтримки, сприяння місцевої влади. Приміром, лише на ремонт приміщення госпіталю затрачено понад 4 мільйони гривень.
Торік за рахунок субвенцій держбюджету ветеранський медичний заклад отримав цифровий рентген–апарат, 12–канальний електрокардіограф, безтіньовий операційний світильник. А меценати закупили для нього фіброгастроскоп, електрокардіограф, обладнання для масажного та кабінету лікувальної фізкультури. Лише на утримання госпіталю з обласного бюджету виділяють майже 17 мільйонів гривень щороку. До слова, обсяги фінансування закладу дедалі збільшуються.
— За три останні роки тут зроблено багато, та найголовніше — відновлено соціальну справедливість і всі пацієнти мають однакові умови для проживання та лікування, — зазначає голова облдержадміністрації Борис Клімчук. — Наступного року заплановано капітально відремонтувати покрівлю та приміщення п’ятого поверху ветеранської оздоровниці, а також оновити котельне господарство.
Telegram Channel