Курси НБУ $ 41.29 € 44.97
ЛЮДИ ДИВЛЯТЬСЯ НА СВІТ ОЧИМА ЖУРНАЛІСТІВ

Волинь-нова

ЛЮДИ ДИВЛЯТЬСЯ НА СВІТ ОЧИМА ЖУРНАЛІСТІВ

І з цього випливає особлива відповідальність майстрів пера і мікрофона...

І з цього випливає особлива відповідальність майстрів пера і мікрофона...


Марина ЛУГОВА


Про це, зокрема, говорили позавчора в сесійній залі обласної ради перед журналістами, працівниками видавництв і розповсюдження друкованої продукції очільники влади області, міста Луцька. Привітавши присутніх з професійним святом, голова обласної держадміністрації Григорій Пустовіт зазначив:
— Я хочу подякувати усім вам за те, що працюєте, аби кожен волинянин мав можливість одержати об’єктивну, найбільш повну інформацію. Щоб кожен мав можливість дізнатися, що відбувається в області, країні й світі. Саме ви формуєте позицію людей, їхні погляди…
Григорій Олександрович вручив групі журналістів, керівникам окремих видань почесні грамоти і подяки облдержадміністрації.
Цьогорічний День журналіста незвичайний — на Сході України йде війна, гинуть люди. І волинян багатьох ми вже похоронили. У такий час відповідальність журналістів особлива, зважаючи на те, що слово може окрилити, піднести, а може і вбити. Голова обласної ради Валентин Вітер, вітаючи представників засобів масової інформації, назвав їх колегами. При цьому наголосив, що не обмовився: преса, електронні та інтернет–видання — це четверта влада, яка представляє інтереси людей, захищає їх. Сьогодні журналісти мають своїм словом об’єднувати всіх, показати патріотичний дух, завдяки якому наша держава здатна перемогти.
Були нагороди і від обласної ради. Почесні грамоти одержали працівники нашої газети — редактор відділу спорту Роман Флішаровський, редактор відділу національного відродження Валентина Штинько. Привітавши присутніх зі святом, нагороди вручив і міський голова Луцька Микола Романюк. Почесних грамот удостоїлись редактор відділу соціального захисту газети «Волинь–нова» Євгенія Сомова, редактор відділу діяльності влади та місцевого самоврядування Костянтин Гарбарчук.
Традиційно до Дня журналіста підбила підсумки творчих конкурсів у різних номінаціях обласна журналістська організація. Нагороди вручив її голова Михайло Савчак. У номінації «Свобода слова» перемогла наша газета, тож на сцену піднімався головний редактор Олександр Згоранець. У номінації «Журналістська подія року» відзнаки удостоєна відповідальний секретар газети «Волинь–нова» Тамара Трофимчук, яка висвітлює редакційну акцію «Хочу бути маминим сонцем», завдяки якій троє дітей–сиріт залишили інтернати і тепер виховуються у сім’ях У номінації «Творча активність» нагороду одержала редактор відділу інформації та екології Катерина Зубчук, а за «Творче довголіття» відзначений редактор права і правоохоронних органів «Волині–нової» Олександр Нагорний.
А у номінації «Журналістська сміливість» переміг редактор газети «Вісник» Євген Хотимчук. Він удостоївся нагороди за цикл авторських матеріалів про українську національну ідею.
Михайло Савчак вручив також нагороди Національної спілки журналістів України. «Почесного знаку» удостоєний редактор відділу сільського життя газети «Волинь–нова» Сергій Наумук, а «Золоту медаль української журналістики» одержав наш власний кореспондент у Ратному Іван Капітула.
Головний редактор нашої газети ще раз піднявся на сцену, але вже з особливою місією — вручити нагороди, які «Волинь–нова» заснувала на честь її багаторічних головних редакторів. Як висловився Олександр Олександрович, це наші два редакційних Оскари із солідною грошовою нагородою — три тисячі гривень. Премію імені Степана Сачука «За служіння суспільству» посмертно присуджено власному кореспонденту «Волині–нової» Петру Боярчуку, який жив Україною, вболівав за неї.
Перш ніж вручити нагороду, Олександр Олександрович зачитав рядки з публікації Петра Оксентійовича, що була надрукована 12 грудня 2013 року: «Болить душа. Болить від того, що знову, як і за Помаранчевої революції, через хворобу не можу бути серед тих, хто сьогодні змагається за європейський вибір України, за те, щоб повернути Україні її українське обличчя, довершити її національне відродження, яке після 2010 року успішно затоптала проросійська «п’ята колона» з допомогою хитромудрих провладних хохлів і неначе присоромленої чимось мовчанки українського національного духу…». 27 грудня автора цих рядків не стало. Нагороду одержала донька Петра Боярчука Оксана. Вона не могла стримати сліз вдячності колективу, в якому багато літ працював її батько.
Премія імені Полікарпа Шафети за кращі публіцистичні твори заснована 1997 року. Диплом лауреата премії цього разу Олександр Згоранець вручив нашій багаторічній авторці, заслуженому учителю України Олесі Ковальчук.
— Нагорода дісталася людині, яка серцем відчула, що значить любити Україну і боротися за її незалежність, — сказав Олександр Олександрович.
Це був несподіваний сюрприз для пані Олесі, як сама висловилася, бо не сподівалася на таку високу оцінку своєї роботи. Одержавши премію, вона тепло відгукнулася про нашу газету.
— Це газета, яка не просто підтримала Євромайдан. Вона зробила Майдан у душах читачів. Колектив «Волині–нової» по–особливому відданий своїй справі, — заявила 18–й лауреат премії імені Полікарпа Шафети.
Була вручена і нагорода імені Григора Мацерука «Журналістська надія». Цього року вона дісталася власкору газети «Вісник і К» Марії Мартинюк. Іменну премію на честь репортера Олексія Левкова одержала журналістка Світлана Павлова із служби інформації Волинської обласної держтелерадіокомпанії. Групі волинських журналістів відзнаки вручив і представник Спілки польських журналістів в Україні Генріх Костельний.

На фото: Головний редактор «Волині-нової» вручає диплом лауреата Олесі Ковальчук.
Telegram Channel