Курси НБУ $ 38.42 € 41.72

У Гаазі розглядають позови Коломойського до Росії

Чотири позови бізнесмена Ігоря Коломойського, ПриватБанку, ТОВ «Аеропорт «Бельбек» (Крим), «Укрнафти» і ТОВ «Стабіл» до Російської Федерації дійшли в Міжнародному арбітражному суді до етапу слухань з питань юрисдикції. Усі вони стосуються захисту інвестицій.


Чотири позови бізнесмена Ігоря Коломойського, ПриватБанку, ТОВ «Аеропорт «Бельбек» (Крим), «Укрнафти» і ТОВ «Стабіл» до Російської Федерації дійшли в Міжнародному арбітражному суді до етапу слухань з питань юрисдикції. Усі вони стосуються захисту інвестицій.«ПриватБанк» вказує, що через анексію Криму установа втратила свій банківський бізнес. 


За втрату контракту на управління пасажирським терміналом аеропорту «Бельбек» Коломойський вимагає компенсації у 15 мільйонів доларів. «ПриватБанк» вказує, що через анексію Криму установа втратила свій банківський бізнес. «Укрнафта», «Стабіл» і ще 10 інших позивачів звинувачують РФ в експропріації їх інвестицій в автозаправні комплекси в Криму.


Судді дозволили Україні надати матеріали в якості сторони, що не бере участі у суперечці, однак відмовили в подальшому проханні про присутність і усний виступ на слуханні. Тоді як Росія відмовляється брати участь у розглядах.


Крім цього, в Гаазькому арбітражі розпочато розгляд ще однієї справи, в якій ТОВ «Еверест», глава правління ПриватБанку Олександр Дубілет і ще 17 інших компаній вимагають від країни-агресора нанкової компенсації.


 

Telegram Channel