У Луцьку з'явилася Фабрика Святого Миколая (ФОТО)
Як зберігати традиції рідного народу, допомагаючи знедоленим?
Любов ГНУРА
У древньому місті Луцьку свято бережуть і примножують традиції та звичаї свого народу. А 1-го грудня у місті запрацювала Фабрика Святого Миколая, яка продовжить свою роботу до 18-го грудня 2016 року.
Її арт-директор і головний Миколай Волині – Володимир Бут-Гусаїм, а розмістилося святкове «виробництво» на 2-му поверсі Обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.
Її арт-директор і головний Миколай Волині – Володимир Бут-Гусаїм. А розмістилося святкове «виробництво» на 2-му поверсі Обласної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.
Прийшла сюди і поринула у неймовірну казку – на стелі дивовижні гірлянди з різноманітної форми сніжинок, вікна розмальовані новорічними етюдами, на столах –м’які іграшки та одяг для діток-сиріт та дітей з обмеженими можливостями. Молоді дівчата і хлопців, волонтерів, творять картини, складають одяг в пакети, пакують солодощі – працюють весело і з любов’ю до ближнього, бажаючи зігріти кожну знедолену душу.
Володимир Бут-Гусаїм проводить це свято не заради галочки, слави чи великих амбіцій, він уже декілька років постійно опікується дитячими притулками на Волині, чинить це за покликом душі, з великою любов’ю до дітей, зі щирістю та чуйністю до людського болю. Вчинки людини розповідають більше, ніж слова.
Допомагати дітям, людям, не стояти осторонь, коли важко іншому, а подати руку допомоги у скрутну хвилину – це його девіз.
Один за всіх, всі за одного, бо ж всі ми люди – живемо на одній планеті, то зобов’язані берегти її і підтримувати слабких і знедолених.
«Май Сонце в серці», – казав Євген Сверстюк – наш великий волинський філософ. Володя Бут Гусаїм має те Сонце і ділиться теплом свого серця з усіма близькими та знайомими, рідними та друзями, дорослими та дітками. То ж хай святий Миколай благословить усіх нас здоров'ям, щастям і Божою благодаттю!
Історична довідка
Святий Миколай – реальна історична особистість. Жив 1700 років тому. Але і сьогодні авторитет серед віруючих різних конфесій надзвичайно високий. Його життя і діяльність пов’язані із містом Міри Лікійські у Малій Азії.
Народився він у 300 році нашої ери в місті Патара під час правління імператора Діоклетіана. Не відомо як назвали його батьки, але прийняв монаший постриг з ім’ям Миколай. Творець наділив юнака чеснотами.
Ледве досягнувши повноліття, став пресвітером, а у 325 році, молодий архієпископ Мир Лікійських на Нікейському соборі гнівно засудив аріанську єресь і проголосив «Правило віри», яке стало каноном. У цьому ж храмі він проповідував,творив чудеса, тут його й поховали.
Та й після його смерті протягом багатьох століть біля саркофага Миколи Чудотворця відбуваються дива – зцілюються безнадійно хворі, до незрячих повертається зір. Ті, у кого є чисті помисли, а в серці – непорушна віра, обов’язково зцілюються.